پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت هفته سلامت

پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت هفته سلامت

پروژه آسان: وزیر آموزش و پرورش با صدور پیامی هفته سلامت را به مدافعان، مراقبان و سفیران سلامت و همكاران معاونت تربیت بدنی و سلامت تبریك گفت.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا و ببه نقل از مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در آستانه فرا رسیدن هفته سلامت، محسن حاجی میرزایی با صدور پیامی، با اشاره به مواجهه جامعه جهانی با یكی از سخت ترین چالش های قرن اخیر با نام بیماری كرونا، كوشش های صورت گرفته توسط مراقبان سلامت و سفیران دانش آموزی سلامت را از موفق ترین نمونه های مشاركت اجتماعی دانش آموزان و مربیان در پیشگیری و كنترل این بیماری دانست و اظهار نمود: ضمن ارج نهادن و قدردانی از كوشش های بهادار همه مدافعان، مراقبان و سفیران سلامت كشور، خصوصاً همكاران حوزه های ستادی و استانی معاونت تربیت بدنی و سلامت، آغاز هفته سلامت را تبریك عرض می كنم.
متن پیام وزیر آموزش و پرورش به این شرح است: «پاسداشت هفته سلامت (یكم تا هفتم اردیبهشت ماه)، فرصت مغتنمی را برای تاكید بر اهمیت و جایگاه سلامت در ترسیم یك جامعه سالم و برخوردار از سبك زندگی اسلامی- ایرانی به وجود آورده است. نهاد آموزش و پرورش بعد از خانواده، مهم ترین نقش را در ارتقاء سلامت دانش آموز ایفا می كند. مطابق اهداف سند تحول بنیادین، ساحت تربیت زیستی- بدنی بر ارتقاء سطح سواد سلامت و تغییر و شكل گیری نگرش ها و رفتارهای منطبق با سبك زندگی اسلامی- ایرانی تاكید می كند.
امسال، هفته سلامت در حالی آغاز می گردد كه جامعه جهانی در مواجهه با یكی از سخت ترین چالش های قرن اخیر بانام بیماری كرونا قرار دارد. شعار هفته سلامت با عنوان «حمایت همگانی از مدافعان سلامت» یادآور آیه شریف 32 سوره مبارك مائده «و هر كس نفسی را حیات بخشد، همانند آن است كه همه مردم را حیات بخشیده است» بوده و بیان كننده نیاز مبرم به مشاركت وسیع اجتماعی در مقابله با این بیماری است. انتخاب این شعار، نمایانگر قدردانی جامعه از كوشش های فداكارانه مدافعان سلامت است. افرادی كه هم در خط مقدم پیشگیری و كنترل بیماری و هم درصحنه پرستاری و درمان بیماران، ایثار و مجاهدت می نمایند. البته، تمامی این دستاوردها، جز با همراهی و همدلی ملت شریف ایران قابل دستیابی نبود. هم اكنون، بیماری كرونا جمعیت كثیری از دانش آموزان را از رفتن به مدرسه محروم نموده است. با این وجود، همت بلند معلمان، مربیان و دست اندركاران نظام تعلیم و تربیت، صحنه مجاهدتی را آفرید كه با وقفه ای چند روزه، پروسه آموزش ادامه یافت. كوشش مداوم مجاهدان حوزه آموزش، حالا در چارچوب شبكه آموزشی دانش آموزان (شاد)، فرصت بی بدیلی را برای ارائه آموزش های موردنیاز برمبنای اهداف برنامه ملی درسی ایجاد كرده است. این فرصت باید در امتداد ارتقاء سواد سلامت دانش آموزان نیز استفاده گردد.
از موفق ترین نمونه های مشاركت اجتماعی دانش آموزان و مربیان در پیشگیری و كنترل بیماری كرونا می توان به كوشش های صورت گرفته توسط مراقبان سلامت و سفیران دانش آموزی سلامت اشاره نمود. پویش «هر دانش آموز یك سفیر سلامت» با شعار «نه به سفر»، «نه به دید و بازدید» و «در خانه بمانیم»، با مشاركت شایان توجه سفیران و مراقبان سلامت، نقش قابل توجهی را در پایبندی به سفارش های بهداشتی و سالم ماندن دانش آموزان ایفا كرد.
اینجانب ضمن ارج نهادن و قدردانی از كوشش های بهادار همه مدافعان، مراقبان و سفیران سلامت كشور، خصوصاً همكارانم در حوزه های ستادی و استانی معاونت تربیت بدنی و سلامت، آغاز هفته سلامت را تبریك عرض می كنم و از خداوند متعال سلامت، سعادت، سربلندی و توفیق بیش از پیش تمامی خادمان این حوزه را مسألت دارم».
منبع:

1399/02/01
23:52:20
5.0 / 5
2722
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه