تداوم ساخت و ساز پروژه های آموزشی در ایام كرونایی

تداوم ساخت و ساز پروژه های آموزشی در ایام كرونایی

پروژه آسان: رئیس سازمان نوسازی مدارس كشور با تاكید بر اهمیت استانداردسازی و جانمایی مدارس، از رونمایی سامانه استقرار مدارس و مراكز غیردولتی آگاهی داد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مهراله رخشانی مهر در نشست خبری ویدئوکنفرانسی با اصحاب رسانه بوشهر با اشاره به نقش مهم اعتبارات در ساخت و ساز فضاهای آموزشی بیان کرد: بر همین مبنا از شروع دولت دوازدهم به این مساله توجه خوبی شد و اعتبارات از سال ۹۶ با مبلغ بیش از ۱۷ میلیارد تومان به ۸۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ ارتقا پیدا کرد و در مجموع افزایش ۳۵۰ درصدی را طی دو سال اخیر شاهد بودیم.
وی با تاکید بر ایمنی مدارس کشور اظهار داشت: قسمتی از این مساله علاوه بر سازه مربوط به استانداردسازی سیستم گرمایشی و سرمایشی است، در سال ۹۲ حدود ۳ هزار و ۵۰۰ بخاری نفتی وجود داشت که تابحال این سیستم ها جمع شدند، ضمن آنکه اعتبارات ادارات کل نوسازی مدارس مدارس بوشهر در سال ۹۸ نسبت به دو سال قبل حدود ۲۱۶ درصد افزایش داشت.
رخشانی مهر به بهره برداری از کلاس های جدید هم اشاره نمود و اظهار داشت: اعتباری که برای ۱۴۰ کلاس درس جدید به کار گرفته شد بیش از ۱۶۷ میلیارد تومان بود.

در سال ۹۹ هم ۱۴ هزار کلاس درس تحویل می دهیم
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه در سال ۹۸ حدود ۱۴ هزار کلاس درس تحویل شد، اظهار داشت: ۴۰ هزار کلاس درس نیمه تمام داریم و کوشیدیم سراغ پروژه ای جدید نرویم و بر تکمیل پروژه های نیمه تمام اهتمام داریم. همین طور برنامه داریم در سال ۹۹ هم ۱۴ هزار کلاس درس را تحویل دهیم و عزم ما بر این است که باتوجه به شرایط حاکم با رعایت پروتکل های بهداشتی کارها را با سرعت پیش ببریم.
وی ادامه داد: در کل کشور پروژه رها شده نداریم البته امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا ممکنست روند ساخت و ساز تا مهر کند باشد که اهتمام داریم تا بهمن این خلاء را جبران نماییم.
رخشانی مهر با اعلان اینکه حدود ۴ درصد مدارس ما بوسیله بخاری نفتی گرم می شوند که شامل ۲۳ هزار بخاری است، اظهار داشت: طی سال قبل بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان بابت استانداردسازی سیستم گرمایشی و سرمایشی هزینه شد و در سال ۹۹ هم وزارت نفت مکلف شد تا ۱۰۰ هزار کلاس درس را استاندارد کند و این اقدام پس از تکمیل بخشنامه اجرایی انجام می شود علاوه بر آن حدود ۲۰ درصد از محل عوارض گاز برای نوسازی مدارس در نظر گرفته شده است.
وی به فعالیت خیرین مدرسه ساز هم اشاره نمود و اظهار نمود: طی ۲ دهه اخیر ۳۰ درصد مدارس تحویلی کشور به همت خیرین بوده است و طی سه سال قبل ۵۰ درصد مدارس یا خیرساز بودند یا بوسیله مشارکت با دولت ساخته شدند که البته خیرین حقوقی و حقیقی در تامین فضاهای آموزشی به ما کمک می کنند.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اشاره کرد: بر طبق مصوبه هیئت دولت نقش خیرین و دولت در مدرسه سازی مشخص شده است و اگر در منطقه روستایی خیری ۳۰ درصد پروژه و ۵۰ درصد در مناطق شهری را تکمیل کند این پروژه بعنوان پروژه خیرساز معرفی می شود همین طور امسال اعتبارات دولتی برای پروژه های خیر ساز ۳ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

هیچ پروژه ای در کشور با شیوع ویروس کرونا تعطیل نشد
رخشانی مهر با اشاره به اینکه در تعطیلات گذشته و همزمانی آن با شیوه کرونا مشکل چندانی بابت تعطیلی پروژه ها نداشتیم، اظهار داشت: در شرایط فعلی با رعایت پروتکل ها کار پیش می رود و هیچ پروژه ای در کشور تعطیل نشده است.
وی درباره وضعیت فضاهای آموزشی مدارس غیردولتی اظهار داشت: این مدارس در آموزش و پرورش به ما کمک می کنند و ما هم بر طبق بخشنامه های مربوطه وضعیت فضاها را بر طبق اعلام موسسان بررسی می نماییم و باتوجه به بخشنامه جدید استقرار فضاهای آموزشی امکان برون سپاری برای ستاندن تاییدیه یا عدم ستاندن آن وجود دارد.
رخشانی مهر درباره جانمایی مدارس خیرساز اظهار داشت: روند جانمایی این مدارس هم، مانند دیگر مدارس است علاوه بر آن سامانه استقرار نظام مکان یابی تهیه و به زودی رونمایی رسمی خواهد شد.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور درباره فعالیت مدارس با مدیریت سبز بیان کرد: پروژه های پایلوت سبز در استان سیستان و بلوچستان، تهران و زنجان در حال اجراست علاوه بر آن در سراسر کشور هم پروژه های این چنینی در حال طراحی و اجرا هستند.
وی به موضوع نوسازی مدارس زلزله زده کرمانشاه هم اشاره نمود و اظهار داشت: باتوجه به روند ساخت و ساز های جدید در کرمانشاه بیش از یک متر به سرانه فضاهای آموزشی افزوده شد و پرونده ساخت این مدارس بسته شد.

هیچ کلاس درسی در بوشهر فاقد کولر نیست
مرادی مدیرکل نوسازی مدارس بوشهر با اشاره به اینکه برای رسیدن به سرانه ملی بیش از ۸ متر مربع تلاش می نماییم، اظهار داشت: در شرایط فعلی سرانه آموزشی ما ۶/۷ متر مربع است که بخش عمده آن در سه سال اخیر محقق شد، همین طور ۱۰۱ پروژه در چارچوب ۸۰۱ کلاس درس در دست اجرا داریم و امیدواریم ۶۲ پروژه با ۳۷۰ کلاس درس را در مهر و بهمن ۹۹ تحویل دهیم.
وی افزود: برای استانداردسازی سیستم های گرمایشی و سرمایشی اهتمام داریم و هزار و ۴۰۰ کولر گازی برای تجهیز فضاهای آموزشی خریداری شد البته هیچ کلاس درس استان فاقد کولر نیست اما به سبب فرسودگی و استهلاک سیستم سرمایشی، دستگاه های جدید خریداری شد.
مدیرکل نوسازی مدارس بوشهر اظهار نمود: در سال های گذشته ۵ هزار و ۵۵۴ کولر گازی را از سال ۹۳ نصب نماییم که عمده آن در دو سال قبل بوده است همین طور در مورد سیستم گرمایشی هزار و ۹۱۱ بخاری تابشی نصب کردیم همین طور ۳ هزار ۴۸۳ رادیاتور در مدارس دارای زیرساخت نصب شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مرادی با اشاره به اینکه هدف گذاری کردیم تا افزایش مشارکت ۲۰ درصدی خیرین را امسال داشته باشیم، اظهار داشت: علاوه بر این موضوع، برنامه های بعدی ما بر جمع آوری بخاری سنگی تاکید دارد.1399/02/09
13:14:44
5.0 / 5
3075
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه