آغاز ثبت نام دانش آموزان در پایگاه های تابستانی بعلاوه جزئیات

آغاز ثبت نام دانش آموزان در پایگاه های تابستانی بعلاوه جزئیات

پروژه آسان: ثبت نام دانش آموزان علاقمند در پایگاه های تابستانی حضوری و مجازی در هفته اول و دوم تیرماه انجام و كلاس ها از 15 تیرماه شروع می شود. فعالیت پایگاه های تابستانی تا 30 مرداد ادامه دارد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، در دستورالعمل اجرایی کارهای تابستانی که امروز از طرف وزیر آموزش و پرورش ابلاغ گردید آمده است که هر ساله در فصل تابستان آموزش و پرورش در امتداد استمرار فرآیندهای تربیتی مبادرت به تشکیل پایگاه های تابستانی برای دانش آموزان علاقمند می کند.
امسال باتوجه به شیوع کووید ۱۹ در کشور این فعالیت ها در فضای مجازی با رویکرد کشف و هدایت استعدادهای دانش آموزی و متناسب با عنوان سال «جهش تولید» و با شعار «هر دانش آموز، یک مهارت» در چارچوب اقدامات ملی استانی و منطقه ای برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.
همین طور در این دستورالعمل آمده است که پرداختن به مقوله غنی سازی اوقات فراغت ویژه دانش آموزان باتوجه به وضعیت و شرایط موجود کشور به جهت شیوع ویروس کرونا ویروس و تاکید ستاد ملی پیشگیری در خصوص پویش "در خانه بمانیم"، از اهمیت ویژه ای برخوردارست. به همین دلیل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در تابستان سال جاری به استناد بخشنامه کارهای تابستانی ضمن بهره مندی از امکانات و قابلیت های موجود شبکه آموزشی دانش آموز «شاد»، برنامه های پرورشی و فرهنگی منسجم، جامع، پرنشاط و هدف دار متناسب با نیازها و علایق دانش آموزان توسط دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت در زمینه های مختلف پیش بینی کرده است.
نقش بی بدیل خانواده ها در مدیریت برنامه های اوقات فراغت و مساعدت و همفکری آنها نسبت به سال های گذشته بیشتر و پررنگ تر خواهد بود. از آنجایی که هر خانه می تواند نقش یک پایگاه را ایفا کند و والدین نقش مدیریت پایگاه را بر عهده داشته باشند؛ به همین دلیل بهره مندی حداکثری از برنامه های پیشنهادی به مساعدت و همکاری خانواده بستگی دارد. در ضمن استفاده بهینه دانش آموزان علاقمند در این شرایط از فضای مجازی اساسا می تواند تابستانی شاد و خاطره انگیزی را به همراه داشته باشد.
در این شیوه نامه تاکید گردیده است که برگزاری کلاس های حضوری باید با رعایت شرایط فاصله گذاری اجتماعی و مفاد نامه مورخ ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ معاونت تربیت بدنی و دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا همراه شده و همین طور دستورالعمل های مراقبت و کنترل بیماری کرونا مدنظر قرار بگیرد.

نحوه ثبت نام دانش آموزان در پایگاه های تابستانی
- مدیران پایگاه های تابستانی مدارس منتخب، مراکز دارالقرآن، کانون های فرهنگی تربیتی، مجتمع ها و سالن های ورزشی، اردوگاه های دانش آموزی، کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پژوهش سراها، سازمان دانش آموزی، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، هلال احمر، سازمان بسیج دانش آموزی و... باید تمام مراحل تشکیل پایگاه و فرایندهای ثبت نام و تشکیل کلاس ها را در شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) برابر پیوست انجام دهند.
- در مناطقی که امکان برگزاری کلاس حضوری به صورت محدود وجود دارد مطابق سنوات گذشته ثبت نام بوسیله سامانه اوقات فراغت در همگام انجام می شود.
- دانش آموز داوطلب موظف به حضور در همه کلاس های ثبت نام شده، طبق برنامه اعلامی پایگاه تابستانی ۹۹ در ساعات تشکیل کلاس توسط پایگاه است. همین طور دانش آموز باید مشابه پایگاه حقیقی در برنامه های پرورشی و فرهنگی ثبت نام شده مشارکت فعال داشته باشد.
- حضور دانش آموز در طول ساعت برگزاری کلاس ضروری بوده و ترک کلاس بدون اجازه قبلی، غیبت شمرده می شود.


منبع:

1399/04/01
00:06:12
5.0 / 5
2314
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه