وزیر اسبق آموزش و پرورش عنوان كرد

ضرورت تدوین لایحه ای ویژه نیروی انسانی آموزش و پرورش

ضرورت تدوین لایحه ای ویژه نیروی انسانی آموزش و پرورش

به گزارش پروژه آسان وزیر اسبق آموزش و پرورش و عضو شورایعالی آموزش و پرورش با اشاره به نیروی انسانی در آموزش و پرورش اظهار داشت: معلم كارمند نیست بلكه خصوصیت هایی متمایزی دارد و نیازمند آن است كه لایحه نیروی انسانی با اجزای تربیت و استخدام، بهسازی، آموزش و رتبه بندی تدوین شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی اصغر فانی در برنامه تلویزیونی پرسشگر که با مبحث «چالش های سیاست گذاری در آموزش و پرورش» برگزار شد، اظهار نمود: در سیاست گذاری نمی توان به همه مسائل پراخت. ما حدود ۱۰۰۰ مساله را در آموزش و پرورش احصاء کردیم. باید اولویت ها را شناخت و دنبال کرد.
وی ادامه داد: یک علت سیاست گذاری از جانب جایگاه ها و نهادهای مختلف به این برمی گردد که هرکدام بخشی از مسائل را می بینند بدون آنکه اولویتی برای آن قائل باشند.
فانی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش ۱۵ میلیون دانش آموز و به تعبیری ۴۰ میلیون مخاطب دارد اظهار داشت: سه پیش فرض داریم: اجرای سند، چالشهای موجود و سوم عدم رضایت از آموزش و پرورش فعلی است. آموزش و پرورش باید با سیاستهایی اصلاح گردد و پیش برود. به نظر می آید سیاست های نیروی انسانی، توسعه مشارکت، اقتصاد آموزش و پرورش، ارتقای مدیریت آموزشگاهی آموزش و پرورش، تمرکززدایی و... باید دنبال شوند.
عضو شورایعالی آموزش و پرورش با اشاره به نیروی انسانی اظهار داشت: معلم کارمند نیست بلکه خصوصیت هایی متمایزی دارد و نیازمند آن است که لایحه ای برای نیروی انسانی با اجزای تربیت و استخدام، بهسازی، آموزش و رتبه بندی تدوین شود.
وی ادامه داد: از رئیس کمیسیون آموزش مجلس انتظار داریم اولویت های فوق را در سیاست های کمیسیون آموزش مجلس مورد توجه قرار دهند. وزارت آموزش و پرورش به تنهایی قادر به اداره تعلیم و تربیت ۱۵ میلیون دانش آموز نیست. بحث اقتصاد آموزش و پرورش و عملیاتی کردن بودجه آن هم باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی با اشاره به اینکه پیشنهاد دکتر مهرمحمدی در خصوص لزوم به رسمیت شناختن مرجعیت کارشناسی شورایعالی آموزش و پرورش را تایید می کنم اظهار داشت: چونکه در قانون شورایعالی آموزش و پرورش تاکید شده تمام طرح ها و لوایحی که مقرر است در مجلس مطرح شود باید از کانال شورایعالی آموزش و پرورش بگذرند.
وزیر اسبق آموزش و پرورش اضافه کرد: در کوتاه مدت شورایعالی آموزش و پرورش با شناخت عمیقی که از مسائل آموزش و پرورش دارد می تواند بعنوان مرجعیت کارشناسی نهادهای سیاست گذار دیگر، مطرح باشد تا درآینده فکری برای تعدد این مراکز تصمیم گیری بشود.
منبع:

1399/04/21
21:49:52
5.0 / 5
2314
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه