برگزاری سوگواره احلی من العسل  متناسب با شرایط كرونایی

برگزاری سوگواره احلی من العسل  متناسب با شرایط كرونایی

مدیركل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش هدف از برگزاری سوگواره احلی من العسل را الگو قرار دادن شخصیت حضرت قاسم بن الحسن(ع) برای نسل نوجوان دانست و اضافه كرد: سوگواره احلی من العسل  متناسب با شرایط كرونایی و بهره مندی از بستر شبكه شاد بعنوان بهترین نمونه استفاده از فضاهای مجازی برگزار می شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محمدرضا مسیب زاده در ستاد برنامه ریزی هشتمین دوره سوگواره احلی من العسل اظهار نمود: تلاش داریم فرهنگ عاشورایی را در نسل نو نهادینه نماییم و خوشبختانه همه ارگان ها و دستگاه ها در این حوزه وظایف خویش را به نحو شایسته انجام داده اند.
وی ادامه داد: در سال های اخیر مراسم سوگواره احلی من العسل در روز بزرگداشت نوجوان کربلا، به نام حضرت قاسم ابن الحسن برگزار می شود، بنابراین این سوگواره در جهت نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی نه تنها جای خویش را در جامعه بازکرده است بلکه در سطح بین المللی هم بازتاب داشته است.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز خاطرنشان کرد: برگزاری این سوگواره، فارغ از چارچوب های سازمانی، کاری هدفمند و اثرگذار با یک شور آغاز و به یک شعور در جامعه هدف آخر می یابد.
وی با اشاره به وضعیت کرونایی تصریح کرد: سال جاری به علت محدودیت کرونایی و لزوم اجتناب از اجتماعات شاید نتوانیم این سوگواره را باکیفیت و کمیت هرساله برگزار نماییم اما تلاش خواهیم کرد یاد و خاطره و نام این روز را بیش ازپیش حفظ نماییم.
مسیب زاده اظهار نمود: برای برگزاری جشنواره احلی من العسل سال جاری پیشنهادهایی توسط نهادهای مختلف عرضه شده است که با عنایت به شرایط موجود و بعد از بررسی در ستاد برنامه ریزی تصمیم نهایی اتخاذ و به استان ها ابلاغ می شود.
وی با تاکید بر هرچه باشکوه تر برگزار کردن این مراسم معنوی خاطرنشان کرد: راه اندازی کارناوال های عزا، راه اندازی پویش های مردمی و برگزاری حضوری به صورت نمادین در استان های سفید و با رعایت پروتکل های بهداشتی و مجوز ستاد مقابله با کرونا ازجمله پیشنهادهای عرضه شده در این حوزه است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش اضافه کرد: استفاده از بستر شاد بعنوان یکی از بهترین نمونه های استفاده از فضای مجازی در این جشنواره در دستور کار است.1399/05/08
21:32:52
5.0 / 5
1900
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه