تاكید بر اصلاح اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان در كمیسیون آموزش

تاكید بر اصلاح اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان در كمیسیون آموزش

به گزارش پروژه آسان سخنگوی كمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با تاكید بر ضرورت اصلاح اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: در جلسه این كمیسیون مقرر شد كه اساسنامه صندوق تغییر پیدا كرده تا جلوی تضییع حقوق فرهنگیان گرفته شود.


احمد حسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: این جلسه با حضور مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به همراه تعدادی از اعضای هیأت مدیره و همین طور معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش برای ارائه گزارش عملکرد صندوق اجرا شد. در این نشست ضمن اشاره به نتایج تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و به دنبال آن اصلاح رویه صورت گرفته توضیح داده شد که مدیران و هیأت مدیره متخلف این صندوق بطور کامل تغییر پیدا کرده اند.
وی افزود: طبق توضیحات داده شده ۱۳ هزار میلیارد تومان از اموال فرهنگیان در صندوق ذخیره فرهنگیان به غارت رفته است. سهم ۵ درصدی فرهنگیان از حقوق شان کم می شود اما دولت سهم خودرا پرداخت نکرده که در این شرایط باید هر چه سریعتر وضعیت صندوق مشخص شود.
فلاحی اشاره کرد: مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان می گویند این صندوق خصوصی است حال اینکه طبق قانون اساسی صندوق ذخیره فرهنگیان از اموال عمومی غیردولتی شمرده می شود و دیوان محسابات می تواند به آن ورود کند. در نهایت تاکید اعضای کمیسیون بر آن است که صندوق باید گشایشی برای معلمان داشته باشد که رسیدن به آن منوط به اصلاح اساسنامه صندوق است چون با این اساسنامه فقط فرهنگیان بازنشسته می توانند از منافع آن بهره مند شوند.
او در آخر اظهار داشت که در این نشست مقرر شد با اصلاح اساسنامه صندوق نظارت ها نیز افزایش پیدا کند تا شرایط به سمت جلوگیری از تضییع حقوق معلمان پیش رود.1399/05/23
11:46:42
5.0 / 5
2057
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه