حاجی میرزایی خبرداد:

رفع مشكلات آموزشی مناطق محروم با تأمین نیروی بومی

رفع مشكلات آموزشی مناطق محروم با تأمین نیروی بومی

به گزارش پروژه آسان وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینكه مسیرهای آسان تر برای كسب درآمد، انگیزه یادگیری را در جامعه كم می كند، اظهار نمود: باید شوق یادگیری، احتیاج به آموزش و ایجاد منفعت در آموزش را در مناطق كمتر توسعه یافته و محروم افزایش دهیم.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در نشست با نمایندگان خیران آل یاسین که با مبحث مناطق محروم و کمتر توسعه یافته بخصوص استان سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار نمود: در مناطق کمتر توسعه یافته بخصوص در استان سیستان و بلوچستان با محرومیتی بیشتری نسبت به دیگر استان ها روبرو می باشیم که شامل کمبود فضای آموزشی، کمیت، کیفیت و پایداری نیروی انسانی، بازماندگی از تحصیل و... می شود و این موارد، شاخص هایی هستند که باید به آن اهمیت داد و در حل این مساله به آنها دقت کنیم.
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به مطالعات انجام شده در زمینه ایجاد زمینه های فقر در استان های محروم، اظهار داشت: یکی از اشکالات اصلی در مناطق کمتر توسعه یافته بخصوص استان سیستان و بلوچستان کمیت، کیفیت و پایداری نیروی انسانی است؛ بنابراین از راه تأمین نیروی بومی و درخواست مجوز نیروی انسانی تلاش در حل این مشکل داریم.
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به راهکارهایی برای علاقه مند کردن ساکنان مناطق کمتر توسعه یافته به یادگیری خاطرنشان کرد: باید بگونه ای در این مناطق برنامه ریزی نماییم که خانواده ها به تحصیل فرزندانشان علاقه مند شوند و دانش آموزان بفهمند که احتیاج به یادگیری و آموختن دارند.
حاجی میرزایی یکی از روش های ایجاد انگیزه برای آموختن را در توسعه هنرستان ها در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته دانست و اظهار داشت: توسعه هنرستان ها و تقویت آموزش هایی که منجر به فایده مندی و ارزش اقتصادی معین می شود زمینه های مناسبی برای کار و فعالیت و توسعه آموزش در این مناطق ایجاد کند.
وی تاکید کرد: اگر در دانش آموزان و خانواده های آنها در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم نتوانیم انگیزه یادگیری را افزایش دهیم هرچقدر عرضه آموزش ها توسعه پیدا کند منجر به نتیجه پایداری نخواهد شد و ما را با مشکلات بیشتری روبرو می کند.
حاجی میرزایی در مورد دانش آموزان بازمانده از تحصیل در منطقه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: افزایش سطح پوشش تحصیلی در این استان برای وزارت آموزش وپرورش بسیار مهم می باشد و هم اکنون توافق نامه ای بین 9 سازمان منعقد شده که بر طبق آن سازمان ثبت احوال موظف شده اطلاعات افراد بازمانده از تحصیل از قبیل نشانی آنها را در اختیار آموزش وپرورش قرار دهد و دبیرخانه ای هم براین اساس تأسیس شده است که با جدیت مساله را بررسی و در مورد هر دانش آموز پیگیری های لازم صورت گیرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی با اشاره به اینکه باید تمرکز خویش را بر مناطقی بگذاریم که بیشترین صدمه را دارند و از همان جا فعالیت هایمان را آغاز نماییم، اظهار داشت: سیاست اصلی آموزش وپرورش این است که آموزش مجانی را در دسترس همگان قرار دهد و کیفیت این آموزش ها را در همه نقاط کشور در یک سطح قرار دارد و در این میان انگیزه شما به ما در این حرکت کمک می نماید.
منبع:

1399/05/27
22:06:30
5.0 / 5
2188
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , دانش آموز , شاخص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه