آمادگی پلیس برای همكاری با آموزش و پرورش در زمینه فعالیت دانش آموزان درفضای مجازی

آمادگی پلیس برای همكاری با آموزش و پرورش در زمینه فعالیت دانش آموزان درفضای مجازی

به گزارش پروژه آسان جانشین فرمانده ناجا از آمادگی نیروی انتظامی برای هرگونه همكاری با آموزش و پرورش و مردم در زمینه فعالیت دانش آموزان در فضای مجازی خبرداد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سردار" قاسم رضایی" در جمع خبرنگاران استان قزوین، اظهار نمود: یکی از دغدغه های اصلی نیروی انتظامی بعنوان قوه عاقله و همینطور مسئول حفظ امنیت کشور، برخورد با اراذل و اوباش و بعد از آن موضوعات امنیتی، اولویت دارترین مأموریت این نیرو به شمار می آید.
وی با بیان اینکه چنانچه کسی بخواهد سبب سلب آسایش و آرامش مردم شود با اقتدار و برخورد پشیمان کننده نیروی انتظامی مواجه خواهند شد، به اراذل و اوباش اخطار داد: تا دیر نشده دست از رفتارهای هنجارشکنانه بردارند و به مسیر شهروندی بازگردند و چنانچه به مسیر خود ادامه داده و ایجاد رعب و وحشت و قدرت نمایی کنند هیچ جایی در جامعه نداشته و نقطه امنی در کشور برای آنها نخواهد بود.
جانشین فرمانده ناجا، قاچاق کالا را یکی دیگر از خط قرمزهای نیروی انتظامی دانست و خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق کالا مورد تاکید فرمانده ناجا برای نیل به تحقق شعار سال و فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است.
این مقام عالی انتظامی کشور درباره تمهیدات ناجا در مورد بازگشایی مدارس، اظهار داشت: نیروی انتظامی در این قضیه چند مسئولیت دارد که یکی بحث ترافیک و سهیل عبور و مرور است ولی مهمترین مسئولیت ما، با عنایت به انتشار کرونا و فعالیت مجازی دانش آموزان در فضای سایبری است.
وی با تاکید بر حضور جدی پلیس فتا در فضای مجازی، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی آمادگی لازم را برای هرگونه همکاری با آموزش و پرورش و مردم در زمینه فضای مجازی داشته و سفارش ما به خانواده ها این است که ضمن استفاده از فضای مجازی بر رفتار فرزندان خود در این محیط نظارت کنند و مراقب صدمه های این فضا باشند و هشدارهای پلیس را در این حوزه جدی بگیرند.
سردار رضایی در پاسخ به پرسشی درباره کاهش جرایم، اظهار داشت: اقدامات نیروی انتظامی عموما به سمت کشف علمی جرم پیش می رود لکن پیشگیری بر کشف اولویت دارد برهمین اساس در جلوگیری از جرایم که به صورت تخصصی، آنرا دنبال می نماییم، تاکید ما بر مشارکت مردم در تأمین امنیت است که این مورد بعنوان یک اصل پیشگیرانه به صورت جدی در دستور کار ناجا قرار دارد.
جانشین فرمانده ناجا همینطور با تاکید بر ضرورت متناسب بودن هزینه جرم با مجازات آن، اظهار داشت: هزینه جرم در کشور ما بازدارنده نبوده که در این رابطه کارگروهی با همکاری دستگاه قضائی و نمایندگان جهادی مجلس یازدهم تشکیل شده و انتظار داریم تا قوانینی تصویب شود که دغدغه مردم را در این حوزه رفع کند و مجازات سارقان بازدارنده باشد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار رضایی در خاتمه خاطرنشان کرد: در گام دوم انقلاب مردم انتظار اجرایی کردن قوانینی را دارند که برای آنها ایجاد آرامش کند و برآورد ما بعنوان متخصص در این امر، این است که هزینه جرم باید متناسب با جرم تعریف شود.1399/06/14
10:56:45
5.0 / 5
1472
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه