تسویه بدهی انباشته ۵ میلیاردی با دست اندركاران برگزاری المپیادهای دانش آموزی

تسویه بدهی انباشته ۵ میلیاردی با دست اندركاران برگزاری المپیادهای دانش آموزی

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به اینکه باشگاه دانش پژوهان جوان در سالهای گذشته مورد بی مهری قرار گرفته است، اظهار داشت: هم اکنون این روند در حوزه های مختلف برعکس شده و با حمایت وزارتخانه از این مفهوم متعالی، این مسئله در حدخوبی در حال حل شدن است. بیش از پنج میلیارد تومان بدهی انباشته به اساتید و دست اندرکاران برگزاری المپیادها داشتیم که بخش قابل توجهی از آن پرداخت شده و مابقی نیز در حال پرداخت است.به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، الهام یاوری در مراسم جشن آخر دوره مدال آوران المپیادهای علمی و تجلیل از برگزیدگان جشنواره جوان خوارزمی که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار و از شبکه شاد پخش گردید با اشاره به اینکه فرهنگ کوشش برای فهمیدن، حل مسئله و پیدا کردن پاسخ پرسش هایی که در زندگی روزمره به وجود می آید یکی از وظایف مومنانه و یکی از تعاریف هویتی یک مسلمان کامل است، اظهار داشت: المپیادهای علمی و جشنواره ها در ابعاد مختلفی ما را به این هدف مهم نزدیک می کنند که در شناسایی مدیران آینده کشور موفق تر باشیم و آنان را بهنگام برای حرکت در حوزه هایی که توانایی ویژه ای دارند، هدایت نماییم.

وی اضافه کرد: این بستر ما را یاری می کند که روابط برگزیدگان را در یک شبکه داوطلبانه و دوستانه تقویت و کمک نماییم تا هسته های علمی و پژوهشی آینده را شکل دهند. توجه و پرداختن به مسابقات ملی کمک می نماید از افراد توانمند در حوزه علمی، الگوسازی و بدنه دانش آموزی کشور را از بیماری سلبریتی زدگی حفظ نماییم.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به اهتمام برای رونق علوم پایه اظهار داشت: باید کمک نماییم که آموزش و پرورش به راه هایی به جز کنکور برای ورود به عرصه خدمت رسانی فکر کند و فرزندانش را به این راه ها سوق دهد. بالاتر از اینها تزریق اعتماد به نفس ملی به بدنه کشور است. فرد مشاهده می کند که اگر دوستان و همکلاسی هایش می توانند بالاترین رتبه ها را در دنیا کسب کنند حتما آنان هم می توانند. این اعتماد به نفس از یک سو انگیزه علم ورزی را افزایش و از طرف دیگر نشان میدهد نظام آموزش و پرورش توانایی این را دارد که افراد را به بالاترین قله های پیشرفت برساند.

یاوری افزود: المپیادهای جهانی به صورتی عرصه دیپلماسی علمی نیز محسوب می شوند و فضایی را فراهم می کنند که ملت ایران بعنوان نسلی فرهیخته و علمی به دنیا معرفی شوند. امروز ستاره های درخشانی در آسمان علم، فناوری و فرهنگ داریم که از نسل های گذشته هستند و در دنیا از آنان تجلیل می شود. المپیادها کمک می کنند که چنین ستاره هایی بیشتر دیده و معرفی شوند.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اضافه کرد: المپیادها گوناگون هستند و مزیت مهم آنها این است که با تامل، فرصت و ظرفیت سازی بیشتر در این مسابقات افراد توانمند شناسایی می شود و روش های رقیبی برای کنکور فراهم می آید که اگر قانونگذاری نماییم و به آن رسمیت ببخشیم، کمک می نماید رفته رفته در کنار یک آزمون تست زنی صرف سه ساعته از روش های دیگری برای شناسایی افراد شایسته استفاده گردد.

وی با اشاره به اینکه باشگاه دانش پژوهان جوان در سالهای گذشته مورد بی مهری قرار گرفته است، اظهار داشت: هم اکنون این زوند در حوزه های مختلف برعکس شده و با حمایت وزارتخانه از این مفهوم متعالی، این مسئله در حد خوبی در حال حل شدن است. بیش از پنج میلیارد تومان بدهی انباشته به اساتید و دست اندرکاران برگزاری المپیادها داشتیم که بخش قابل توجهی از آن پرداخت شده و مابقی نیز در حال پرداخت است.

یاوری اضافه کرد: مکان استقرار تیم های المپیادی نیز لطمه های جدی به لحاظ ایمنی و روانشناسی داشت که خوشبختانه مکان مناسبی درنظر گرفته شده است و در آینده نزدیک به آنجا منتقل می شوند. کار تدوین اساسنامه باشگاه دانش پژوهان به خوبی پیش رفته است و امیدواریم اوایل سال آینده به شورای عالی انقلاب فرهنگی تحویل داده شود. با نگاه جدیدی که به باشگاه شکل گرفته موج مثبتی از حرکت و کوشش برای بهتر شدن به چشم می خورد.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به اینکه در حوزه جشنواره جوان خوارزمی نیز اتفاقات مثبتی افتاده و جشنواره بیست و یکم و بیست و دوم را الکترونیک برگزار کردیم، اظهار داشت: تلاش جدی برای بسط جشنواره بعنوان محملی برای آموزش روش پژوهش و جاری کردن نحوه تفکر پژوهشی در استان های محروم شروع شده است و برگزاری کلاس های آموزش پژوهش و تفکر پژوهش را شروع کردیم. امسال ۱۲ استان را در لیست حائزین رتبه های برتر در ۱۱ رشته متفاوت داشتیم و امیدواریم سال آینده ۵۰ درصد افزایش یابد.
1399/12/24
12:55:53
0.0 / 5
556
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه