وزیر آموزش و پرورش:

املاك و اموال گسترده ای از آموزش و پرورش فاقد سند است

املاك و اموال گسترده ای از آموزش و پرورش فاقد سند است

به گزارش پروژه آسان وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه اجرایی کشور است، اظهار داشت: املاک و اموال بسیار گسترده ای در کشور داریم که به علت اقتضائات زمان خود فاقد سند است و مصصم هستیم تا این املاک و اموال ساماندهی شوند و گام های موثری در این راه بر داشته شده است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در آیین امضای تفاهمنامه همکاری مشترک وزرات آموزش و پرورش با معاونت حقوقی رئیس جمهور در امور حقوقی حوزه آموزش و پرورش، با تبریک فرارسیدن سال جدید، اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار اظهار داشت: تفاهم بین دو دستگاه که عضو دولت هستند جزء راهبردی ترین کارها است؛ چون که ما مأموریت های کلی برای تحقق اهداف کلان کشور داریم. تخصصی شدن کارها مجموعه ها را از هم دور کرده و سبب کاهش هم افزایی شده و این خود سبب می شود که تلاش هایی به صورت موازی صورت گیرد و نیاز است تا این اقدامات هم راستا شوند تا جامعه از منافع آن بهره مند شود.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: یکی از اهداف بنده در این دوره از وزارت آموزش و پرورش گفتگو با دستگاههای مختلف با اهداف مشترک برای کسب نتایج بهتر است و خوشبختانه امضای تفاهمنامه با معاونت حقوقی رئیس جمهور همچون آثار و نتایج این گفت وگوها می باشد. مهم این است که هر دستگاه کاری که انجام می دهد در نسبت با دیگری لحاظ و در تقابل باهم به یک ترکیب هوشمندانه برسیم.
وی ضمن اشاره به موضوعات مورد توافق در تفاهمنامه با معاونت حقوقی رئیس جمهور، تصریح کرد: حقوق شهروندی از حقوق مهم و جدی جوامع بسیار مهم می باشد و ما با یک پنجم جامعه در شرایطی که بیشترین فراگیری را دارند در ارتباط هستیم واین قابلیت ممتازی است که می تواند درخدمت تحقق اهداف کشور قراربگیرد.
وزیر آموزش و پرورش افزود: حق حیات مهم می باشد، اما کیفیت حیات مهم تر و این کیفیت در گرو آموزش و یادگیری است؛ چون که به افراد مجال بروز و ظهور می دهد و هویت و شخصیت شکل می گیرد. حق بر آموزش از اساسی ترین و حیاتی ترین حقوق در یک جامعه است و بزرگترین فرصت کشور در امر آموزش تحقق یافته است؛ چون که جامعه ای بگونه ای عمل می کند که آموخته و اثربخشی و کارآمدی نهادها در کیفیت یادگیری است.
حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: نهاد تعلیم و تربیت عهده دار چنین مأموریت و مسئولیتی است و معتقدم که قاعده مندی است که یادگیری را حاصل می کند و اگر چارچوب روشنی برای نوع عمل و اقداممان نداشته باشیم، یاد نخواهیم گرفت و نمی توانیم اشتباهات را اصلاح نماییم و بنابراین تاکید کردم که قاعده مندی درستی اعمال شود.
وی ضمن اشاره به اینکه آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه اجرایی کشور است، اظهار داشت: املاک و اموال بسیار گسترده ای در کشور داریم که به علت اقتضائات زمان خود فاقد سند است و مصصم هستیم تا این املاک و اموال ساماندهی شوند و گام های موثری در این راه بر داشته شده است.
وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به تنقیح قوانین، خاطرنشان کرد: شورایعالی آموزش و پرورش قدیمی ترین شورا در کشور است که موقعیت قانونی برجسته ای دارد و در این عرصه همراه با شورایعالی انقلاب فرهنگی آغاز به تنقیح قوانین کرده اند.
منبع:

1399/12/29
13:29:19
0.0 / 5
783
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه