تعیین آی كیو افراد بدون آزمون

تعیین آی كیو افراد بدون آزمون

به گزارش پروژه آسان دانشمندان طی سال های اخیر تلاش های زیادی برای نشان دادن ارتباطات مغزی (كانكتوم) انجام داده اند تا دریابند كه چگونه رفتار انسان با اختلالات روانی و هوش در ارتباط می باشد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، دانشمندان طی سال های اخیر تلاش های زیادی برای نشان دادن ارتباطات مغزی (كانكتوم) انجام داده اند تا دریابند كه چگونه رفتار انسان با اختلالات روانی و هوش در ارتباط است.

كانكتوم، نقشه جامع از اتصالات نورون در مغز است كه با نام «دیاگرام اتصالات» هم شناخته می شود. به بیان دیگر، كانكتوم تمام اتصالات نورونی درون مغز موجود زنده را شامل می گردد.

محققان دانشگاه كمبریج و موسسه ملی سلامت (NIH) در ایالات متحده آمریكا، با بررسی اسكن های مغزی كه با استفاده از تصویربردار تشدید مغناطیسی (MRI) گرفته شده اند، می توانند نقشه ای از اتصالات مغزی را تولید كنند. اسكن MRI معمولی، تصویر واحدی از مغز را نشان داده است كه برای بررسی خصوصیت های مختلف ساختار مغزی مناسب می باشد.

تكنیك جدید نقشه برداری مغز به درك اینكه چگونه اختلالات روانی مانند اضطراب و افسردگی و حتی شیزوفرنی با تفاوت در اتصالات درون مغزی در ارتباط است، كمك می نماید.

محققان همینطور دریافته اند كه در برخی از مغزها اتصالات بیشتری وجود دارد و هرچه اتصالات مغزی بیشتر باشد، پردازش اطلاعات در مغز هم افزایش می یابد.

این آزمایش در میان ۲۹۶ شركت كننده انجام گرفته و هنوز مشخص نمی باشد كه این اتصالات به ژنتیك افراد یا تحصیل آن ها مرتبط می باشد یا خیر و چه عواملی در تقویت و تضعیف آن ها نقش دارد.

این بررسی در نشریه Neuron انتشار یافته است.
 

1396/10/17
16:10:44
5.0 / 5
5285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه