وزیر آموزش و پرورش توضیح داد

بحث مجلس و دولت بر سر افزایش حقوق معلمان، ابتدایی ها نیازی به كتب كمك درسی و آزمون ندارند

بحث مجلس و دولت بر سر افزایش حقوق معلمان، ابتدایی ها نیازی به كتب كمك درسی و آزمون ندارند

پروژه آسان: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه دانش آموزان دوره ابتدایی نیاز به كتاب های كمك آموزشی و تست و آزمون ندارند و خانواده ها باید به این مورد دقت داشته باشند تصریح كرد: مصوبه ای تصویب كردیم كه برگزاری هرگونه آزمون در مدارس ابتدایی را ممنوع می كند كه این مصوبه از فردای تصویب اجرایی می گردد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سید محمد بطحائی شب گذشته در برنامه تلویزیونی "پیش رو" با اشاره به اینكه به یقین ۸۰ میلیون جمعیت كشور جزو ذی نفعان آموزش و پرورش هستند اظهار داشت: همه نهادهای كشور بویژه نمایندگان مجلس باید در كنار آموزش و پرورش باشند تا این دستگاه بتواند پیشرو باشد.
وی اضافه كرد: تصویر آینده هر جامعه ای از تصویر امروز مدارس آن پیداست.

مفاهیمی كه آموزش داده می شود، خارج از مدرسه مورد نیاز نیست
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه متاسفانه در مدارس مفاهیمی را آموزش می دهیم كه خارج از مدرسه برای دانش آموزان مورد نیاز نیست اظهار داشت: آموزش و پرورش امروز، از كیفیت بایسته برخوردار نیست. باید مبانی درسی در مدارس ما، مبتنی بر نیازهای فردی و اجتماعی دانش آموزان باشد. دانش آموزان ما باید چگونه صحبت كردن، چگونه طرح ریزی كردن برنامه ها و چگونه شادی كردن را یاد بگیرند.
ابتدایی ها نیازی به كتب كمك درسی و آزمون ندارند
بطحائی اضافه كرد: در شش سال اخیر حدود ۳۰ درصد از سند تحول بنیادین اجرایی شده ولی بخش اعظم آن هنوز مانده است. تمركز شدید تصمیم گیری در آموزش و پرورش كشور، می تواند سبب تولید اشكالات فراوان در سیستم آموزشی باشد. پیشرفت آموزش و پرورش كشور پس از انقلاب ۵۷ در جنبه های كمی بسیار قابل توجه بوده است. برای مثال پوشش دانش آموزان ابتدایی در حدود ۹۸ درصد است.
وی با اشاره به اینكه دانش آموزان دوره ابتدایی نیاز به كتاب های كمك آموزشی و تست و آزمون ندارند و خانواده ها باید به این مورد دقت داشته باشند تصریح كرد: بچه ها را نباید مجبور به تحصیل در سیستم رقابتی كرد.
وزیر آموزش و پرورش ضمن اعلام این خبر كه همین امروز مصوبه ای تصویب كردیم كه برگزاری هرگونه آزمون در مدارس ابتدایی را ممنوع می كند اظهار داشت: این مصوبه از فردای تصویب اجرایی می گردد.

بحث حقوق معلمان مسئله ای سیاسی شده استبطحائی با اشاره به حقوق و مزایای دریافتی معلمان اظهار داشت: در بحث حقوق معلمان، مسئله سیاسی شده است و مجلس می گوید دولت پیشنهاد بدهد تا ما افزایش دهیم و دولت هم می گوید ما بودجه ای به اندازه سه برابر كردن حقوق معلمان را نداریم و اگر مجلس راست می گوید، راه آن را خودش پیدا كند. هم اكنون پرداختی به معلمان در كشور ما جزو پایین ترین پرداخت ها در قیاس با سایر كشورهاست.
وی همینطور با اشاره به اینكه نباید دانش آموزانی كه در مناطق محروم هستند از نظر وضعیت تحصیلی، نسبت به دانش آموزان دیگر در مضیقه باشند عنوان كرد: معلم باید از نظر معیشتی در رفاه باشد تا بتواند تمام حواس خویش را به دانش آموزان دهد. در بین حقوق كارمندان دولت، معلمین یكی از پایین ترین حقوق ها را دارند.
وزیر آموزش و پرورش زمینه بهبود آموزش و پرورش را افزایش بهره وری در آموزش و پرورش و افزایش توجه همه اركان حاكمیت به آموزش و پرورش دانست و اظهار داشت: مقام معظم رهبری بارها گفته اند كه آموزش و پرورش جایی است كه سیاسی كاری برای آن سم هست و این سیاسی كاری سبب می گردد تا تربیت دانش آموزان تحت الشعاع قرار گیرد. بر این اساس من به هیچ عنوان مدیری حتی همفكر با خودم با رویكرد سیاسی را انتخاب نمی كنم.


سرمایه معلمان در صندوق ذخیره از بین نرفته است

درصدد اصلاح ساختار صندوق هستیم

بطحائی درباره صندوق ذخیره فرهنگیان هم اظهار داشت: قوه قضاییه و سایر نهادهای نظارتی با قاطعیت كامل درصدد بازگشت سرمایه هایی هستند كه از صندوق ذخیره رفته است. معلمان ما نگران نباشند، سرمایه های آنان از بین نرفته است بلكه وام هایی بدون ضمانت كافی از سوی بانك سرمایه داده شده است. اكنون تحقیق و تفحص مجلس هم بخوبی در مورد صندوق ذخیره دارد پیش می رود و گزارش آن بزودی عرضه می گردد. ما درصدد اصلاح ساختار صندوق ذخیره هستیم و دو نماینده و یك بازرس در هیات امنا صندوق به طور مستقیم از سوی معلمان انتخاب خواهند شد.
1396/11/16
15:19:32
5.0 / 5
4891
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه