مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران اعلام كرد:

مدارس ابتدایی تهران تا ۱۳ خرداد دایرند

مدارس ابتدایی تهران تا ۱۳ خرداد دایرند

پروژه آسان: مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران، ضمن تشكر از مدیران مدارس بر جبران ساعت درسی و تعطیلات ناشی از برودت و آلودگی هوای تهران تصریح كرد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مهندس باقری با تقدیر از همه عوامل و فرهنگیان عزیزی كه در فرایندهای یاددهی -یادگیری تاثیرگزار می باشند، با اشاره به برنامه درس ملی مصوب20 شهریور 91 شورای عالی آموزش و پرورش در اجرای بند ۲/۱۳ آیین نامه مذكور در خصوص صیانت از برنامه درسی اظهارداشت: در جهت اجرای ساعات آموزشی در دوره ابتدایی و به علت شرایط خاص شهر تهران و تعطیلات به وجود آمده ناشی از ورود آلاینده ها و آلودگی هوا، فعالیت های آموزشی مدارس دوره ابتدایی شهر تهران حداقل تا تاریخ ۱۳ خرداد برقرار است.
وی اضافه كرد: به منظور جبران ساعات درسی و بر مبنای مصوبات شورای معاونین و شورای مدیران مناطق، با عنایت به بند ۱/۱۳ برنامه درس ملی، زمان آموزش در دوره ابتدایی حداقل ۹۲۵ ساعت در طول سال تحصیلی بوده، ازاین رو تاكید می گردد تمامی فعالیت های آموزشی مدارس دوره ابتدایی حداقل تا ۱۳ خرداد دایر و باید نسبت به عرضه محتوای آموزشی كتاب های درسی اقدام گردد.
مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران، فعالیت پایه های اول تا پنجم ابتدایی را تا تاریخ ۹ خرداد اعلام نموده و اظهار داشت: مدارس ابتدایی باید نسبت به عرضه برنامه های آموزشی و درسی و تعمیق فعالیت های یادگیری تا زمان فوق الذكر اقدام نمایند و از این تاریخ به بعد هم نسبت به برگزاری برنامه جشن یادگیری و برنامه ریزی سال تحصیلی آینده برنامه ریزی كنند.
وی ادامه داد: با استناد به مصوبه هشتصد و پنجاه و نهمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش مورخ ۲۲ فروردین ۱۳۹۱ با مبحث اجرای آزمون هماهنگ منطقه ای در پایه ششم، لازم است همچون سنوات گذشته به نحوی برنامه ریزی به عمل آید كه پایه ششم ابتدایی از تاریخ ۵ خرداد لغایت ۱۳ خرداد نسبت به تدوین برنامه آزمون هماهنگ منطقه ای نوبت دوم اقدام گردد.
مهندس باقری تاكید نمود، دانش آموزان پایه ششم ابتدایی می بایست با حضور در كلاس ها، از آموزش های لازم اعم از برنامه های درسی و تعمیق آموخته ها، تكرار و تمرین، رفع اشكال و... و. استفاده نمایند و در ایام آزمون از ساعت ۱۰ الی ۱۲ در آزمون دروس (ترجیحا در فضای كلاس) شركت نموده و در این ایام دانش آموزان تعطیلی ساعتی نخواهند داشت.
وی خاطرنشان كرد: با عنایت به تعطیلات پیش آمده، مقتضی است مدیران مدارس در جهت اختیارات و شرح وظایف شورای مدرسه مندرج در بند (ب ماده ۱۰ و ماده ۹۶) آیین نامه اجرایی مدارس، نسبت به تشكیل شورای مدرسه اقدام نموده و در فرصت مناسب برای جبران كمبود ساعت های آموزشی به دلیل تعطیلی های مذكور تصمیم گیری و اقدام لازم را مبذول نمایند.
مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران نسبت به جبران كسری ساعات آموزشی تصریح كرد: با عنایت به اینكه شرایط مدارس ابتدایی و همینطور پایه های تحصیلی این دوره متفاوت می باشد، ازاین رو فعالیت هایی از قبیل افزودن ساعات آموزشی مدرسه با تشكیل كلاس ها پیش از شروع و پس از آخر ساعت رسمی آموزشی مدرسه، تشكیل كلاس ها در ایام پنجشنبه در صورت فراهم بودن شرایط لازم بخصوص برای مدارس دو شیفت، استفاده از فرصت های یادگیری بیشتر برای دانش آموزان از قبیل؛ یادگیری شامل آموزش معكوس، عرضه پروژه های آموزشی و علمی؛ آموزش های جبرانی و تقویتی در سایت و فضای مجازی مدارس و مناطق پیشنهاد می گردد.
مهندس باقری خاطرنشان كرد: در برنامه ها و فعالیت های جبرانی كسری ساعت آموزشی كه به تصویب شورای مدرسه می رسد؛ دریافت رضایت از اولیا برای حضور دانش آموزان در خارج از ساعات درسی مدرسه و در ایام پنج شنبه مطابق با ماده ۱۰ (بند ب-۱۸) آیین نامه اجرایی و ماده ۶ مصوبه ۵۸۳ شورای عالی آموزش و پرورش و هماهنگی در مورد سرویس ایاب و ذهاب الزامی است. همینطور شورای مدرسه می توانند به منظور اجرای مطلوب پیشنهادهای مطرح شده، از راهكارهای تشویقی استفاده نمایند.
بر اساس گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، شایان ذكر است، دریافت هرگونه وجهی از اولیای دانش آموزان بابت برگزاری فعالیت ها و كلاس ها ممنوع می باشد.1397/01/16
20:55:27
5.0 / 5
5000
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه