رئیس مركز سنجش آموزش و پرورش تشریح كرد

روند پذیرش دانشجو در دكتری بررسی خواهد شد

روند پذیرش دانشجو در دكتری بررسی خواهد شد

به گزارش پروژه آسان رئیس مركز سنجش آموزش و پرورش با بیان اینكه میزان و سهم سوابق تحصیلی در كنكور امسال همانند سال قبل همان ۳۰ درصد با تاثیر مثبت است اظهار داشت: پیشنهادات مطرح درباره چگونگی پذیرش دانشجو در سال های آتی در جلسه فروردین ماه شورای پذیرش دانشجو مورد بررسی قرار می گیرد.


عبدالرسول عمادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو كه با حضور وزرای آموزش وپرورش و علوم در واپسین روزهای سال قبل برگزار گردید اظهار نمود: مقرر شد پیشنهادات اعضای شورا برای چگونگی تصمیم گیری پیرامون پذیرش دانشجو در سال های آتی ظرف مدت یك ماه عرضه شود تا در جلسه فروردین ماه شورای پذیرش مورد بررسی قرار بگیرد.
وی اضافه كرد: میزان و سهم سوابق تحصیلی در كنكور امسال همانند سال قبل همان ۳۰ درصد با تاثیر مثبت است.
رئیس مركز سنجش آموزش و پرورش با اشاره به اینكه اما در سال ۹۸ شاهد استقرار پایه دوازدهم و تكمیل ساختار نظام آموزشی ۳-۳-۶ هستیم و از این منظر شرایط برای پذیرش دانشجو و برگزاری امتحانات نهایی متفاوت خواهد بود خاطرنشان كرد: در سال ۹۸، بخش اول داوطلبان ورود به كنكور همین كلاس دوازدهمی ها هستند و بخش دوم هم پشت كنكوری های سال های قبل اند و به نظر می رسد لازم است فقط در همان سال دو كنكور برگزار گردد تا فارغ التحصیلان نظام های آموزشی قبلی با مشكل مواجه نشوند.
عمادی با اشاره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو كه در سال ۹۲ به تصویب رسید اظهار داشت: در این قانون مبنای پذیرش دانشجو تلفیقی از سوابق تحصیلی و آزمون های كنكوری است. بر مبنای این قانون باید با افزایش سالانه سهم سوابق تحصیلی، در نهایت ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها با ملاك سوابق تحصیلی پر شوند. هرچند قانونگذار ابهاماتی را به جا گذاشته و به روشنی درباره رشته محل های پرمتقاضی تعیین تكلیف نكرده است.
وی اضافه كرد: راهكارهای مختلفی برای این منظور قابل بررسی است همچون این كه امتحانات نهایی تنها در پایه دوازدهم برگزار گردد و سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجو در رشته محل های پر متقاضی حداكثر تا ۵۰ درصد افزایش یابد و ۵۰ درصد باقی مانده سهم آزمون های عمومی و اختصاصی كنكور باشد. افزایش سهم سوابق تحصیلی از رقابت شدید در كنكور می كاهد.
رئیس مركز سنجش آموزش و پرورش با اشاره به استقرار تدریجی سامانه تصحیح الكترونیكی اوراق امتحانی و امنیت كامل امتحانات نهایی در مراحل مختلف از ارسال سوالات تا ثبت نمرات اضافه كرد: اینگونه سوابق تحصیلی در آموزش و پرورش با استانداردهای بالاتری ثبت خواهند شد و این نمرات بهترین بستر سنجش كارایی و اثر بخشی نظام آموزش عمومی خواهد بود. 

1397/01/17
18:19:17
5.0 / 5
5180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه