مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش:

فرهنگ كار و كارآموزی در جامعه كمرنگ است

فرهنگ كار و كارآموزی در جامعه كمرنگ است

پروژه آسان: مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت كه فرهنگ كار و كارآموزی در جامعه كمرنگ است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سیدمحسن حسینی مقدم در آیین رونمایی از نوزدهمین دوره جشنواره كشوری هنرهای تجسمی هنرستان های فنی و حرفه ای، اظهار نمود: آموزش باید همراه با تولید باشد و لازم است كه هنرآموز همراه با تحصیل به تولید و درآمد برسد و این برنامه برای كیفیت بخشی دوره متوسطه است.
وی با اشاره به اینكه فرهنگ كار و كارآموزی در جامعه كمرنگ است، اضافه كرد: لازم است فرهنگ سازی در جامعه صورت گیرد، پس برگزاری این برنامه ها، جشنواره ها و مسابقات آزمایشگاهی امری موثر در رسیدن به این مهم است.
حسینی مقدم تصریح كرد: آموزش در هنرستان فنی، آموزش های مهارتی و كار و دانش، الفبای كار كردن را به دانش آموزان آموخته و جرأت كاركردن را در خانواده ها بوجود می آورد.
مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری جشنواره از هشتم مردادماه تا دهم مردادماه در شهركرد، اضافه كرد: زمینه یابی برای تولید و پرورش استعدادها و خلاقیت ها، تولید یك فضای سالم و رقابتی، معرفی توانمندی ها به جامعه، آشنایی اولیاء و خانواده با توانمندی فرزندان، ارزیابی كیفی از آموزش ها، معرفی رشته های فنی و حرفه ای به جامعه و معرفی توانمندی استان میزبان، همچون اهداف برگزاری این جشنواره ها است.
وی خاطرنشان كرد: رشته های فنی اعم از نقاشی، سینما، نمایش، گرافیك، فتوگرافیك، نقشه كشی و معماری داخلی، طراحی و دوخت و صنایع دستی و چهار درس در جشنواره هنرهای تجسمی اراِئه خواهد شد.
حسینی مقدم با اشاره به افزایش طول دوره متوسطه از ۲ به سه سال، بیان كرد: برای تحقق استقرار سه پایه تحصیلی نیاز به نیروی انسانی، فضا و تجهیزات است.
مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش برگزاری جشنواره ها در شاخه فنی و حرفه ای را یكی از ملاك های سنجش میزان آموزش در هنرستان دانست و اظهار داشت: برگزاری این جشنواره ها نمایانگر خلاقیت و توانایی دانش آموزان به جامعه خواهد شد.
1397/03/09
17:58:34
5.0 / 5
4481
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه