شمشیر سیاه: جنگنده مافوق صوت بدون سرنشین چین با هدف شكست آمریكا، عكس

شمشیر سیاه: جنگنده مافوق صوت بدون سرنشین چین با هدف شكست آمریكا، عكس

پروژه آسان: چین جنگنده بدون سرنشینی را رونمایی كرده است كه می تواند مافوق صوت پرواز كرده و مانند بختك به جان سیستم دفاعی آمریكا بیفتد.به گزارش پروژه آسان به نقل از خبر آنلاین، شایعه ساخت جنگنده مرگ بار به نام Dark Sword بیش از یك دهه است كه بر سر زبان ها افتاده است اما عكس جدید از آن، از نسخه كامل شده یك وسیله نظامی حكایت دارد كه عملیاتی شده است.
درواقع آنچه در عكس جدید دیده می شود، نسخه كامل از یك ابزار نظامی است كه به صورت بدون سرنشین طراحی شده و توانایی پرواز مانند یك جنگنده واقعی را دارد.
اگر این مورد توسط مقامات رسمی تائید شده و به تولید انبوه برسد، برتری نظامی چین ضد آمریكا قطعی خواهد بود و بعنوان دردسر جدید سیستمی كه به خلبان نیاز ندارد، برای پنتاگون تلقی خواهد شد.
عكس جدیدی كه این هفته رسانه های چینی منتشر نمودند یك هواپیمای سیاه و براقی را با یك دریچه مخصوص جت های سوپرسونیك و مافوق صوت نشان داده است.
این بدان معنا است كه شمشیر سیاه قادر به پرواز با سرعت 740 مایل بر ساعت معادل 1190 كیلومتر بر ساعت- سرعت بی سابقه برای هواپیماهای بدون سرنشین - است.
در حال حاضر سریع ترین هواپیمای بدون سرنشین جهان MQ-9 reaper، متعلق به آمریكا با سرعت 300 مایل بر ساعت (480 كیلومتر بر ساعت)است.
«جاستین بروك» كارشناس دفاعی در لندن معتقد می باشد طراحی هواپیما طوری است كه بسیار سریع در آسمان ظاهر می گردد.
وی به بیزینس اینسایدر اظهار داشت: اگر این جنگنده به تولید انبوه برسد، درحالی كه نیاز به آموزش خلبان نداشته، می تواند بر نیروی هوایی آمریكا برتری یابد و ازاین رو كمیت بر كیفیت می چربد.
به نظر می رسد شمشیر سیاه مانند اف 22 تثبیت كننده عمودی دارد و سرعت مانور آن در خفا فوق العاده است. همینطور چین به جای تمركز بر شناسایی یا حمل سلاح كه در MQ-1 Predator آمریكایی تعریف شده، روی جنگندگی هواپیما تمركز كرده كه با بدنه طولانی تر روی زمین پایدار خواهد شد.
تفاوت رهیافت نظامی چین با آمریكا را در سال های اخیر نشان داده است. پنتاگون پهپادهای خویش را عمدتاً با هدف شناسایی اهداف دشمن و بعضاً حمل بمب و پرتاب روی هدف ساخته وپرداخته است درحالی كه چین می خواهد از جنگنده بدون سرنشین در نبرد هوایی استفاده نماید و فلسفه متفاوت چین در مبارزه را به رخ می كشد.
چین برای نخستین بار ماكت شمشیر سیاه (Anjian) را در نمایشگاه هوایی Zhuhai در سال 2006 در استان گوانگ دونگ نمایش داد و سپس در نمایشگاه هوایی پاریس آن را نشان داد و بعداً در سال 2011 تصاویری از آن لو رفت.

5656


1397/03/18
12:30:02
5.0 / 5
4906
تگهای خبر: آمریكا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه