بطحائی در حاشیه جلسه دولت:

نتیجه پرونده تعرض به دانش آموزان اگر لازم بود اعلام می گردد

نتیجه پرونده تعرض به دانش آموزان اگر لازم بود اعلام می گردد

پروژه آسان: وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: تیمی را موظف كردیم تا تخلفات هنگام ثبت نام دانش آموزان را گزارش دهد تا مجدد شاهد عدم ثبت نام دانش آموزان به بهانه عدم پرداخت كمك به مدرسه نباشیم؛ كمك به مدرسه نباید الزامی باشد.به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سیدمحمد بطحایی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره آزمون اخیر آموزش و پرورش برای تعیین هوش و استعداد دانش آموزان به منظور وورد آنها به مدارس استعدادهای درخشان اظهار نمود: سنجشی كه الان تعیین شده، سنجش هوش و استعداد است و همانطور كه پیش از این عنوان شده است به هیچ عنوان نیاز به مطالعه، برگزاری كلاس های آمادگی و مسائل دیگری كه هدف اصلی ما از ورود به این عرصه را دور می كند، ندارد.


درباره تعطیلات زمستانی هنوز به نتیجه ای نرسیده ایم


وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد كه هنوز در مورد تعطیلات زمستانی به هیچ نتیجه ای نرسیده اند.

وی در ادامه اظهار داشت: این طرح باید به مجلس عرضه شود اما هنوز به نتیجه ای نرسیده است.


جلوگیری از ثبت نام دانش آموزان به بهانه كمك به مدرسه؛ ممنوع
بطحایی اضافه كرد: گزارش هایی به ما رسیده بود كه در بعضی مدارس اجحاف و سختگیری هایی به اولیاء می شود، ازاین رو تیمی را مامور كردیم تا مهر ماه این مورد را مراقبت و كنترل كند تا خدای نكرده حقی از والدین و دانش آموزان تضییع نشود.

وی ادامه داد: این تیم موظف است بررسی كند كمك هایی كه از اولیاء گرفته می گردد به هیچ وجه اجبار نباشد، خدای نكرده مواردی كه پیش از این خود شما اصحاب رسانه گزارش داده اید مجدد تكرار نشود كه به بهانه كمك به مدرسه از ثبت نام جلوگیری می شد.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از این گفت وگو خاطرنشان كرد كه كمیته مورد بحث در سطح استان ها، تخلفات طرح شده را پیگیری خواهد نمود.

وی با اشاره به اینكه همانند هر سال ستاد ثبت نام تشكیل شده است، اظهار داشت: در بعضی از مدارس استقبال بیش از ظرفیت است و ما مجبور هستیم محدوده جغرافیایی برای ثبت نام تعیین كنیم؛ ستاد ثبت نام مسئولیت این كار را بر عهده دارد.


نتیجه تعرض به دانش آموزان مدرسه غرب تهران اگر لازم بود اعلام می گردد


بطحایی در ارتباط با تعرض به دانش آموزان در یكی از مدارس تهران، اظهار داشت: ابتدا باید مقام های قضایی كار خویش را انجام دهند و ما نتیجه را اگر لازم بود خدمت شما اعلام خواهیم كرد.

وی سپس با اشاره به آزمون امسال استخدامی آموزش و پرورش، اظهار داشت: با پیش بینی هایی كه برای كمبود نیروی انسانی كرده ایم، هیچ نگرانی برای این مورد نداریم. با ردیف های استخدامی كه امسال گرفتیم و همینطور ورودی هایی كه از دانشگاه فرهنگیان داریم و حق التدریسی هایی كه از گذشته با ما همكاری می كردند، جمعا مشكل امسال را برطرف خواهند كرد و جای نگرانی وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش در انتها اظهار داشت: برای سال های آینده كه شیب بازنشستگی نسبت به حال حاضر بیشتر خواهد شد پیش بینی هایی صورت گرفته و مردم خوب ما نباید از این جهت نگران باشند، ان شاءالله آموزش و پرورش مثل سال های قبل با كمترین مشكل سال آموزشی جدید را آغاز می كند.
1397/03/24
12:24:22
5.0 / 5
4608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه