انتقاد یك نماینده از وضعیت مدارس تهران

انتقاد یك نماینده از وضعیت مدارس تهران

پروژه آسان: یك عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  گفت: استان تهران از نظر وضعیت مدارس جزو استان های كم برخوردار می باشد. شهر تهران ۱۶۸ مدرسه دو شیفته و شهرستان های آن ۷۵۰ مدرسه دوشیفته دارد كه جمع كل استان ۹۱۸ مدرسه دو شیفته را نشان داده است. مرتبط با وضعیت تخریب و بازسازی مدارس در استان بایدگفت  كه تعداد كلاس های درس نیازمند بازسازی در  شهر تهران ۷۰۰۰ و در شهرستان های آن حدود ۹۰۰ كلاس نیازمند تخریب و بازسازی است.به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، فریده اولاد قباد در تذكری شفاهی در انتها جلسه علنی امروز مجلس بیان كرد: پیشاپیش عید سعید فطر را به مسلمان تبریك می گویم و امیدواریم به میمنت عید سعید فطر ما دنیایی عاری از جنگ و خشونت و همراه با تعامل سازنده بر مبنای احترام متقابل در میان ملت ها داشته باشیم.

وی در تذكری به وزیر آموزش و پرورش بیان كرد: با عنایت به این كه در سال ۹۴ بخش نامه ای صادر شد كه متاسفانه معلمان نمی توانند بیش از یك مقطع ادامه تحصیل داشته باشند در حالیكه كتاب های درسی هر سال تغییر كرده و روش های نوین تدرس هر سال متنوع تر می َشود. آقای بطحایی جامعه فرهنگیان از این بخشنامه اجحاف آمیز به شدت ناراضی است و انتظار می رود نسبت به اصلاح این بخشنامه اقدامات عاجل صورت گیرد.

وی در رابطه به فضاهای آموزشی در تهران اظهار نمود: علی رغم خیلی از افراد جامعه فكر می كنند تهران جزو استان ها برخوردار می باشد اما باید گفت استان تهران از نظر وضعیت مدارس جزو استان های كم برخوردار می باشد. شهر تهران ۱۶۸ مدرسه دوشیفته و شهرستان های آن ۷۵۰ مدرسه دوشیفته دارد كه جمع كل استان ۹۱۸ مدرسه دو شیفته را نشان داده است. مرتبط با وضعیت تخریب و بازسازی مدارس در استان باید اظهار داشت كه تعداد كلاس های درس نیازمند بازسازی در شهر تهران ۷۰۰۰ و در شهرستان های آن حدود ۹۰۰ كلاس نیازمند تخریب و بازسازی است. مرتبط با مقاوم سازی مدارس در استان باید اظهار داشت كه ۹۹۰۰ كلاس نیازمند مقاوم سازی در شهر تهران و حدود ۶۰۰۰ در شهرستان های تهران نیازمند مقاوم سازی هستند. ما این انتظار را از دولت و وزیر آموزش و پرورش داریم تا در بودجه سال ۹۸ اهتمام ویژه ای را به این مورد داشته باشند.

وی در انتها در تذكری به وزیر اقتصاد تصریح كرد: با عنایت به بازگشت تحریم های ناعادلانه دولت باید به تقویت اقتصاد مقاومتی توجه داشته باشد؛ چون كه مدتی است نوسانات نرخ ارز جامعه را دچار التهاب كرده و در این شرایط مدیریت مصارف ارزی كشور از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و دولت هم بعنوان بزرگ ترین متقاضی و عرضه كننده ارز نقش كلیدی در مهار نرخ ارز دارد اما ما متاسفانه شاهد سوء مدیریتی هستیم كه نیازمند یك اهتمام ویژه است.
1397/03/25
12:26:15
5.0 / 5
4779
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه