حاجی: آموزش و پرورش باید برای مردم مجانی باشد

حاجی: آموزش و پرورش باید برای مردم مجانی باشد

پروژه آسان: یك عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: بر اساس  قانون اساسی آموزش و پرورش برای مردم باید مجانی باشد و هر كس مایل بود خودش مبلغی را برای كمك به مدرسه بپردازد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سید علی حاجی دلیگانی در اخطاری با استناد به اصل سی ام قانون اساسی كه می گوید دولت موظف است آموزش و پرورش مجانی برای همه مردم تا آخر دوره متوسطه فراهم سازد در انتها جلسه علنی امروز بیان كرد: متاسفانه در این خصوص هر ساله مردم در میان چند تناقض گیر می كنند. قانون اساسی بیان كرده كه هزینه آموزش برای مردم مجانی است اما از طرفی وقتی خانواده ها برای ثبت نام رجوع می كنند مدارس ادعا می كنند كه باید مبلغی را برای ثبت نام بپردازند.

وی در ادامه بیان كرد: مردم امروز گرفتار هستند و نمی توانند این عددها را بپردازند. هیات رئیسه مجلس باید رسما از وزیر آموزش و پرورش بخواهد كه اعلام نماید به هیچ وجه از خانواده ها الزاما پول گرفته نشود؛ مگر اینكه كسی خودش مایل به پرداخت پول و كمك به مدرسه باشد. خانواده مستضعف كه پول ندارد شرمنده فرزندش می گردد كه كار درستی نیست.

حاجی در ادامه با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۴ بیان كرد: آنچه كه معاونت نظارت گزارش كرده است از ۲۲ آیین نامه ای كه توسط دولت باید مصوب می شده تنها دو مورد آن تصویب شده است. اگر موارد دیگر هم تصویب شده است اعلام نماید در غیر این صورت این ایرادی است كه به كار مجلس و دولت وارد است.

به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا علی مطهری كه ریاست مجلس را بر عهده داشت بیان كرد: در مورد آیین نامه ها اداره قوانین حتما به دولت باید تذكر بدهد.
1397/04/15
13:13:14
5.0 / 5
5054
تگهای خبر: آموزش , آموزش و پرورش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه