اهم اخبار ششمین روز مردادماه

از اجرای قانون منع به كارگیری بازنشستگان در شهرداری تا افزایش ۱ ۳درجه ای دما در ایران

از اجرای قانون منع به كارگیری بازنشستگان در شهرداری تا افزایش ۱ ۳درجه ای دما در ایران

پروژه آسان: گروه اجتماعی ایسنا، ششمین روز از دومین ماه تابستان را با انتشار ۵۵ خبر روی خروجی خود پشت سرگذاشت؛ خبرهایی كه در شش سرویس خبری منتشر گردید و در این میان خبرهایی از سرویس های حوادث، محیط زیست و شهری بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص داد.به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، خبرهایی كه بیشترین فراگیری و تاثیرگذاری را در بین اخبار اجتماعی امروز داشتند به همراه لینك مستقیم آن ها در ادامه آمده است:
اجرای قانون منع به كارگیری بازنشستگان درشهرداری از فردا
امروز نخستین نشست خبری شهردار تهران در حالی برگزار گردید كه تنها یك هفته از تصویب اصلاح «قانون منع به كارگیری بازنشستگان» در مجلس می گذشت. بنابراین محمدعلی افشانی - شهردار تهران- درباره اجرای قانون منع به كارگیری بازنشستگان در شهرداری تهران اظهار داشت: اجرای این قانون را از روز گذشته آغاز كرده و لیست تمام بازنشستگان را گرفته ام.

وی اضافه كرد: من به شدت پیگیر تصویب این قانون بودم چون كه قانون خوبی است و سبب چرخش نخبگان می گردد. از فردا اجرای این قانون را شروع می كنم تا شهرداری پیشتاز اجرای آن باشد.
قول شهردار تهران برای ساماندهی متكدیان تا سال آینده/ تشریح چهار اولویت شهرداری
محمدعلی افشانی - شهردار تهران - در بخش دیگری از نشست خود به تشریح اولویت های شهرداری پرداخت و اظهار داشت: اصول مدیریت من بر چهار اصل مشاركت، حاكمیت قانون، شفافیت و پاسخگویی استوار است. تا زمانی كه مردم مشاركت نداشته باشند، پیشرفت و توسعه محقق نمی گردد و افزایش مشاركت مردم تنها با اعتماد به مسئولان محقق می گردد.

وی با اشاره به اینكه از مجموع متكدیان تهرانی ۷۰ درصد خارجی و تنها ۳۰ درصد ایرانی هستند و در این بین ۲۰ درصد متكدیان ایرانی هم تهرانی نیستند، اظهار داشت: بدین ترتیب ۹۰ درصد متكدیان پایتخت، تهرانی نیستند.
اختلاف بهزیستی با پلیس درمورد پلاك ویژه معلولان
حسین نحوی نژاد - معاون امور توان بخشی سازمان بهزیستی - با اشاره به اینكه نیروی انتظامی اعتقاد دارد پلاك ویژه معلولان باید به معلولان جسمی حركتی شدید تعلق بگیرد، اظهار داشت: سازمان بهزیستی اعتقاد دارد فرد نابینایی كه خودش رانندگی نمی كند و راننده دارد هم باید بتواند پلاك ویژه داشته باشد.
برنامه ملی انتقال خون برای ریشه كنی هپاتیت B و C
دكتر علی اكبر پورفتح الله - مدیرعامل سازمان انتقال خون - برنامه ملی این سازمان برای ریشه كنی هپاتیت های B و C را شرح داد و اظهار داشت: شعار امسال روز جهانی هپاتیت، پیشگیری، تشخیص و درمان به موقع این نوع از هپاتیت است. بر همین مبنا اعلام می نماییم كسانی كه به هر دلیلی تا پیش از سال ۱۳۷۶ خون و فرآورده های خونی دریافت كرده اند، آزمایش داده و با پزشك مشورت كنند تا اگر رخداد هپاتیت C در آنها وجود داشت، اقدامات درمانی را انجام دهند.
ورود بدون كنكور ۱۲ درصد دانش آموزان به دانشگاه های دولتی
علی زرافشان - معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش - با اشاره به اینكه طبق قانون باید به تدریج ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها صرفا با استفاده از سوابق تحصیلی تكمیل شود، اظهار داشت: در آخرین كنكور ۱۲ درصد دانش آموزان در دانشگاه های دولتی هم صرفا بر اساس سابقه تحصیلی ۱۰۰ درصدی پذیرفته شدند.

وی درباره سهم سوابق تحصیلی در كنكور سراسری اظهار نمود: تاثیر سوابق تحصیلی در كنكور سراسری مصوبه مجلس است. قانون می گوید اعمال سوابق باید به نحوی باشد كه بتدریج ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها با استفاده از سوابق تحصیلی پر شود كه سهم سوابق تحصیلی در آن ۱۰۰ درصد است.
ورود به مدارس «نمونه دولتی» نیاز به شركت در آزمون ندارد
فرآیند سنجش هوش و استعداد پایه هفتم با حضور ۱۵۰ هزار دانش آموز در حوزه های امتحانی سراسر كشور برگزار گردید.

فاطمه مهاجرانی - رئیس مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان - از اعلام نتایج سنجش هوش این دانش آموزان از ۱۰ تا ۱۵ شهریورماه اطلاع داد و اظهار نمود: امسال همانند سال قبل حدود ۱۵ هزار دانش آموز در مدارس استعدادهای درخشان به تحصیل خواهند پرداخت. با این تفاوت كه امسال دانش آموزان در هیچ آزمون علمی شركت نكردند بلكه تنها هوش و استعداد آن ها مورد سنجش قرارگرفته است.
واكنش محیط زیست به ماجرای «پوست های ببر كشف شده» در مشهد
در پی انتشار خبر كشته شدن هشت ببر در باغ وحش مشهد طی ۱۰ ماه گذشته و مشكوك بودن مرگ آن ها، علی تیموری - مدیر كل حفاظت و مدیریت صید و شكار سازمان حفاظت محیط زیست - با اشاره به اینكه هم اكنون ۱۵ قلاده ببر در باغ وحش مشهد وجود دارد، تصریح كرد: تلف شدن هشت قلاده ببر طی ۱۰ ماه گذشته در این باغ وحش تایید نمی گردد. تاكسیدرمی های یافت شده مربوط به ببرهای تلف شده در سال های ۹۳ تا ۹۷ است.

وی درباره كشف پوست و جمجمه ببر در باغ وحش مشهد اظهار نمود: در سال ۹۳ باغ وحش مشهد ۱۱ قلاده ببر داشت كه طی سال های بعد ۱۹ قلاده توله به دنیا آوردند. در زمینه مبحث ببرهای باغ وحش مشهد هم گرچه دامپزشك باغ وحش دلایل مرگ را مشخص كرده است اما اداره كل محیط زیست استان خراسان رضوی هم باید ضمن حضور در باغ وحش، دلایل مرگ را به صورت مستقل مورد بررسی قرار دهد و گزارش آن را به ستاد مركزی ارائه كند.
افزایش ۱.۳ درجه ای دما در ایران/اهواز گرمترین شهر كشور
صادق ضیاییان - رییس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی - اظهار داشت: ایران در ۱۰ ماه گذشته نسبت به شاخص های بلندمدت، بیش از یك درجه افزایش دما داشته است همینطور در ماه گذشته اهواز با ثبت دمای ۵۳ درجه سانتیگراد بعنوان گرمترین شهر معرفی می گردد.

وی با اشاره به وضعیت دمایی كشور طی ۱۰ ماه گذشته اشاره و اظهار نمود: از اول مهرماه سال ۱۳۹۶ (ابتدای سال زراعی) تا آخر تیرماه سال ۱۳۹۷ دمای كشور ۱.۳ درجه سلسیوس نسبت به بلندمدت افزایش یافته است همینطور با عنایت به بررسی گزارشات دمایی، كلیه استان ها در این بازه زمانی افزایش دما را تجربه كرده اند.
افزایش تازه واردها در قاچاق موادمخدر
سردار مسعود زاهدیان - رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا - از كاهش یكی دوساله سن اعتیاد در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: سن قاچاق در كشور تغییراتی كرده است و افراد نورسیده در این حوزه افزایش یافته اند.

وی درباره دستگیری های مربوط با موادمخدر اظهاركرد: آمار زندانی های این حوزه را باید از سازمان زندان ها بگیریم اما آنچه كه در مورد دستگیری های پلیس بوده ما شاهد افزایش ۹ درصدی دستگیری ها در بهار امسال در مقایسه با مدت مشابه آن در سال قبل هستیم و تشكیل پرونده های ما هم به همین نسبت افزایش یافته است.

پربازدیدها

در میان پنج خبر دارای بیشترین بازدید در گروه اجتماعی ایسنا هم دو خبر از سرویس حوادث، یك خبر از سرویس شهری و دو خبر از سرویس محیط زیست، بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص داده كه در ادامه آمده است:

قتل تازه داماد، بخاطر دیربازگشتن عروس به خانه

اجرای قانون منع به كارگیری بازنشستگان درشهرداری ازفردا/طرح جدید برای درختكاری پایتخت

افزایش ۱.۳ درجه ای دما در ایران/اهواز گرمترین شهر كشور

افزایش تازه واردها در قاچاق موادمخدر
واكنش محیط زیست به ماجرای «پوست های ببر كشف شده» در مشهد
1397/05/07
14:24:10
5.0 / 5
4762
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه