معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش:

كشور به اندازه كافی پزشك و مهندس و حسابدار دارد، تسهیل ورود دانش آموزان به دوره های هنری و فنی

كشور به اندازه كافی پزشك و مهندس و حسابدار دارد، تسهیل ورود دانش آموزان به دوره های هنری و فنی

پروژه آسان: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه كشور ما به اندازه كافی پزشك و مهندس و حسابدار دارد و دركنار آن به هنرمند و ادیب نیاز دارد، اظهار داشت: ما تلاش می نماییم ورود دانش آموزان به دوره های هنری و فنی و حرفه ای را تسهیل نماییم.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی الهیار تركمن در اختتامیه سی وششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان برگزیده سراسر كشور در بخش دختران كه بامداد امروز در اردوگاه شهید باهنر برگزار گردید خطاب به دانش آموزان حاضر اظهار داشت: شما هنرمندان زاویه نگاهتان به دنیا با ما متفاوت می باشد و امروز نقش هنر را در توسعه و پیشبرد انسجام اجتماعی نمی توان نادیده گرفت.
وی ادامه داد: روانشناسان هدف خیلی از فعالیت های انسانی را خودشكوفایی می دانند و افراد تلاش می كنند تا استعدادهایشان شكوفا شود. خودشكوفایی در عرصه های مختلف محدود نیست، چونكه فعالیت های بشری محدود نیست.
وی با اشاره به اینكه فرهنگ و هنر عرصه ای نیست كه آخر داشته باشد و می توان در آن رشدكرد اظهار داشت: آنچه امروز در یك رقابت سازنده و در یك محیط پویا به آن دست یافتید در راه خودشكوفایی بوده كه شما را برای رسیدن به هدف های آتی آماده می كند.
الهیار تركمن اضافه كرد: برآیند همه توانمندی ها در كنار یكدیگر منجر به انسجام اجتماعی می گردد. امروز برای توسعه به منابع مالی و اقتصادی توجه نمی كنند چونكه آنچه باعث خلق ثروت می گردد سرمایه های انسانی هستند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه لازمه یك انسجام اجتماعی، توسعه سرمایه فرهنگی است اظهار داشت: اگر امروز از فرهنگ سخن می گوییم، یك مبحث جاافتاده است. ایرانی ها در سده های گذشته با چاشنی علم و فرهنگ ایرانی چالش ها و مشكلات را از سرگذرانده اند و نقش فرهنگ را در تثبیت اجتماعی نمی توان نادیده گرفت.
الهیار تركمن با اشاره به اینكه كشور ما به اندازه كافی پزشك و مهندس و حسابدار دارد و دركنار آن به هنرمند و ادیب نیاز دارد عنوان كرد: ما تلاش می نماییم ورود شما به دوره های هنری و فنی و حرفه ای را تسهیل نماییم، همینطور تلاش می نماییم با همكاری وزارت علوم امكانی را فراهم نماییم كه برای ورود به دوره های عالی هنری با مشكلات كمتری مواجه باشید.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی رمضانی، مدیركل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی آموزش و پرورش هم در این مراسم با اشاره به مشاركت دانش آموزان در این جشنواره اظهار داشت: طبق مصوبه كمیته جشنواره دوره بعدی این جشنواره هم به میزبانی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در اردوگاه شهید باهنر برگزار می گردد.
وی ادامه داد: آنچه ایران را ایران كرده هنر و ادب است و مسئولیت نشاط آفرینی، مهارت و كارآموزی برعهده شما دانش آموزان برگزیده است.
رمضانی افزود: توسعه و ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی با استفاده از هنر صورت می گیرد و باید به سرمایه گذاری در این عرصه توجه كرد.1397/06/01
13:28:33
5.0 / 5
4452
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه