معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش ‍وپرورش:

آموزش شادی محور جایگزین یادگیری حافظه محور می گردد

آموزش شادی محور جایگزین یادگیری حافظه محور می گردد

پروژه آسان: معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش ‍وپرورش اظهار داشت: رویكرد آموزش وپرورش این است كه مدارس را با نشاط هم در ابعاد آموزشی و هم ابعاد تربیتی اداره كند و این یادگیری حافظه محور كسل كننده را با آموزش حسی و شادی محور جایگزین كند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی زرافشان در اختتامیه شانزدهمین دوره مسابقات جوان خوارزمی كه بامداد امروز در پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی برگزار شد، تصریح كرد: اضافه شدن درس آزمایشگاه طی دو سال اخیر به پایه دهم هم سبب تولید نشاط و شادابی در كلاس درس شده و حلقه مفقوده آموزش را پر كرده است تا با آزمایش كردن یادگیری عمیق تر شود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش ‍وپرورش عنوان كرد: همانطور كه گفته شد یكی از اهداف برگزاری این مسابقات افزایش كیفیت آموزش شماست كه بتوانید دروس را با روش علمی یاد بگیرید و یادگیری كامل داشته باشید.

وی درمورد سابقات خوارزمی عنوان كرد: این مسابقات كه از سطح مدرسه و با همكاری دانش آموزان و معلمان از كلاس شروع شده و تا سطح منطقه، استانی و كشوری ادامه یافته كه حدود ۲۰۰ نفر از همه استان های كشور در مرحله كشوری در مشهد حضور دارند.

زرافشان افزود: یكی دیگر از اهداف برگزاری این مسابقات فردی زدایی و ترویج فعالیت های تیمی و گروهی است. آزمایشگاه های مدارس هم با این برنامه فعال گشته است.

وی با اشاره به سند تحول بنیادین اظهاركرد: هدف تعریف شده برای آموزش وپرورش در سند تحول بنیادین این است كه دانش آموزانم را برای بهتر زندگی كردن آماده كند؛ این مسابقات در همین راستا برگزار شده است چونكه در طول مسابقات دانش آموزان یاد می گیرند چگونه تجربه كنند، عملكرد خویش را ارزیابی و خطاهای خویش را برمبنای ارزیابی اصلاح كنند كه اگر در زندگی هم همین روش را داشته باشند و در راه زندگی خود به صورت دائم به ارزیابی و اصلاح اشتباهات خود بپردازند و ببینند راهی كه انتخاب كرده اند درست است یا نه، زندگی پرتوفیقی خواهند داشت.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش ‍ و پرورش افزود: در سند تحول بنیادین آموزش وپروش آمده است كه هر انسانی در هر لحظه در یك موقعیت با مختصات خاص است و باید تلاش كند از این موقعیت به سمت موقعیت بهتر حركت كند؛ به جهت اینكه از چه مسیری و با چه ابزار و چه اقداماتی به سمت موقعیت بهتر برود باید خویش را ارزیابی و بازبینی كند.

زرافشان اظهار داشت: شما نماینده دانش آموزان برای این حركت نو كه در سراسر كشور شروع شده، هستید.
1397/06/06
13:45:22
5.0 / 5
4479
تگهای خبر: آموزش , دانش آموز , علم , مدارس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه