بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

توزیع بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان، علت آلودگی هوا در بیش از نیمی از روزهای گرم تهران

توزیع بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان، علت آلودگی هوا در بیش از نیمی از روزهای گرم تهران

پروژه آسان توزیع بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان، علت آلودگی هوا در بیش از نیمی از روزهای گرم تهران


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
فرمانده ناجا تشریح كرد
آماده باش پلیس برای محرم / برخورد با بدحجابی در خودروها
سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی اعلام نمود كه در روزهای محرم ماموران پلیس دركنار عزاداران حسینیه ها، تكایا و مساجد خواهند بود و نسبت به تامین امنیت این مراسم اقدام خواهند كرد.
او همینطور درباره برخورد با بد حجابی و كشف حجاب در خودروها اظهار نمود: ناجا بر مبنای وظیفه ذاتی خود با هرگونه هنجارشكنی كه مصادیق آن بارها اعلام شده و بی حجابی هم جز آن است، برخورد خواهد كرد؛ بر این اساس به مالكان خودروها تذكر خواهد داد و اگر قبلا تذكر داده شده باشد نسبت به توقیف خودرو اقدام داده می شود البته خوشبختانه مردم همكاری خوبی با پلیس داشته و امیدواریم این موارد بیشتر از گذشته مورد توجه قرار بگیرد.
خودسوزی روبروی شهرداری تهران
یك مرد خودش را جلوی شهرداری تهران به آتش كشید.
بامداد امروز یك مرد در حالیكه دو فرزند و همكارش هم همراه وی بودند خودش را جلوی شهرداری تهران به آتش كشید كه با حضور عوامل اورژانس در محل، این فرد به بیمارستان منتقل شد.
معاون مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت:
شهرداری، سیستم جمع آوری پسماند پزشكی ندارد/ تهران نیازمند اقدامی قاطع
مهندس محسن فرهادی، معاون فنی مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت ضمن تشریح چرایی مشكل دفع پسماند بیمارستانی در بعضی شهرها، در عین حال تصریح كرد: انجام اقدامات مربوط به زباله های بیمارستانی، مشروط به ایجاد سیستمی توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری برای جمع آوری پسماندهای بیمارستانی است.
فرهادی با اشاره به اینكه حدود ۱۵ تا ۳۵ درصد پسماندهای تولید شده در یك بیمارستان، عفونی و ویژه به حساب می آید، اضافه كرد: اتوكلاو در ۱۰۰ درصد بیمارستان های تهران انجام می شود، اما زمانی كه این تفكیك به خوبی صورت نگیرد یا به شكل تفكیك شده حمل نشود، آن بیمارستان ۱۰۰ درصد زباله ویژه پزشكی خواهد داشت و تفكیك سازی بی اثر می گردد.
گرد و غبار، علت آلودگی هوا در بیش از نیمی از روزهای گرم تهران
حسین حسن خانی كارشناس فنی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به پروژه منشایابی ذرات معلق در تهران اظهار داشت: بر مبنای اطلاعات این پروژه، گرد و غبار در فصول گرم سال ۵۶ درصد از آلودگی هوا را به خود اختصاص داده اند چون كه به علت خشك بودن هوا و نبود رطوبت امكان رسوب ذرات آلاینده بیشتر است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:
هورالعظیم را آتش می زنند تا پول برق ندهند
عیسی كلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در سخنانی ادعا نمود كه آتش سوزهای هورالعظیم عمدی است تا پول برق ندهند.
عیسی كلانتری در پانزدهمین كنگره ملی « علوم زراعت و اصلاح نباتات» در موسسه تحقیقات و اصلاح نهال و بذر در كرج صحبت می كرد، درباره آتش سوزی های هورالعظیم در خوزستان ادعا نمود كه « هورالعظیم را آتش می زنند تا پول برق ندهند و این گونه برای ما گرفتاری تولید و به ما جفا می كنند.»
او همینطور از برداشت زیاد آب از منابع تجدیدپذیر هم انتقاد نمود و اظهار داشت: « هیچ كشوری نباید بیش از ۴۰ درصد ظرفیت منابع تجدیدپذیر را مصرف كند ولی ما ۱۳۰ درصد برداشت می نماییم.»
مدیركل حمایت های اجتماعی كمیته امداد اعلام كرد
توزیع بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان / پرداخت هزینه ثبت نام كتب درسی
مجید زارع فرد، مدیركل حمایت های اجتماعی كمیته امداد امام خمینی (ره) كشور از توزیع بسته های لوازم التحریر بین همه دانش آموزان تحت پوشش این نهاد، تا پیش از شروع سال تحصیلی اطلاع داد.
زارع فرد از پرداخت هزینه ثبت نام كتب درسی دانش آموزان تحت پوشش اطلاع داد و اظهار داشت: مبلغی در حدود ۳۰ هزار تومان بابت هزینه ثبت نام كتب درسی هم به استان ها پرداخت كردیم كه شامل حال همه ۳۱۰ هزار دانش آموز تحت پوشش می گردد و به حساب سرپرست آنها واریز می گردد.
مدیركل امور اداری و تشكیلات وزارت آموزش و پرورش خبرداد
آخر نقل و انتقالات فرهنگیان / تبدیل وضعیت فرهنگیان نیازمند قانون است
یارمحمد حسین بُر، مدیركل امور اداری و تشكیلات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اتمام فرآیند نقل و انتقالات معلمان اظهار داشت: برای تهران سقف ورود تا ۲۰۰۰ نفر باز بود كه تا هفته گذشته تقاضای ۱۵۰۰ نفر تایید شده است.
او همینطور در پاسخ به اینكه آیا امسال تبدیل وضعیت نیروهای كارمعین به پیمانی و پیمانی به رسمی در دستور كار قرار خواهد گرفت عنوان كرد: تبدیل وضعیت فرهنگیان قراردادی به پیمانی و پیمانی به رسمی نیازمند قانون است و نمی توانیم خلاف قوانین اقدام نماییم. نیروهای پیمانی به رسمی حتما باید در آزمونی شركت نمایند و پذیرفته شوند. تبدیل وضعیت نیروهای قرارداد معین به پیمانی هم قوانین خاص خویش را می طلبد كه فعلا در این باره قانون و ابلاغیه ای نداریم.
۳۲۰۰ پرونده پشت نوبت فرزندخواندگی در تهران/ متقاضیان فرزند دختر بیشتر در انتظار می مانند
مهشید موقر، معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران از ۳۲۰۰ پرونده پشت نوبتی متقاضی فرزندخواندگی در تهران اطلاع داد.
وی با اشاره به مدت زمان پشت نوبت بودن متقاضیان هم خاطرنشان كرد: مدت زمان انتظار برای كودك هم بستگی به جنسیت و سن فرزند دارد. در صورتیكه این خانواده ها خواستار دختر زیر دو سال باشند امكان دارد حدود یك سال در نوبت باشند، اما اگر فرزند بزرگتر یا فرزند پسر بخواهند، این مدت زمان كاسته می شود. یكی از دلایل این مساله این است كه دخترانی كه از جانب قوه قضاییه وارد بهزیستی می شوند از تعداد پسران كمتر است.
محسن هاشمی:
در مورد حادثه كودك "گوش بریده" هنوز به قطعیت نرسیده ام
محسن هاشمی، رییس شوای اسلامی شهر تهران در مورد كلیپ انتشار یافته در فضای مجازی با عنوان "كودك گوش بریده" اظهار داشت كه هنوز در مورد روی دادن این حادثه شخصا به قطعیت نرسیده است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران خبر داد
شناسایی ۷۰۰۰ مبادی تولید پسماند بیمارستانی
عبدلی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینكه تابحال ۷۰۰۰ مبادی تولید پسماند بیمارستانی شناسایی شده است، اظهار داشت: از این میان تنها ۲۶۰۰ مركز با شهرداری تهران قرارداد منعقد كرده اند.
وی تصریح كرد: محیط زیست در نامه ای به شهرداری اعلام نموده است كه هیچ بیمارستانی زباله های بیمارستانی را عادی و بی خطر نمی نماید. ما برای جمع آوری این نوع از زباله های ویژه ۴۱ خودروی ویژه اختصاص داده ایم و برای هر كیلو از این نوع زباله باید۱۸۶۰ تومان دریافت نماییم. از ۷۰۰۰ مبادی تولید این نوع از زباله تنها ۲۶۰۰ مركز با ما قرارداد بسته اند.
درمراسم امضای تفاهم نامه اعطای كمك هزینه كاشت حلزون شنوایی عنوان شد
ساخت بخشی از پروتزهای حلزون شنوایی در ایران/ انجام سالانه ۱۰۰۰ عمل كاشت حلزون
محمد فرهادی، رئیس هئیت امنای بنیاد خیریه شنوایی شفابخش از ساخت قسمت بیرونی دستگاه پروتزهای حلزون شنوایی در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: بخش بیرونی دستگاه كه بخش حساس این كاشت حلزونی است با برنامه ها و تكنولوژیهای مختلف انجام شده و امیدواریم تا قسمت درونی این پروتز هم با همت و یاری در ایران ساخته شود.
وی ادامه داد: در زمینه ساخت پروتز های حلزونی در كشور فعالیت كردیم و قسمت بیرونی دستگاه ها كه حساستر از قسمتهای دیگر است را با موفقیت ساختیم و امید است تا به همت متخصصین و پزشكان قسمت درونی این دستگاه ها هم در ایران ساخته شود چون كه شركتهای دانش بنیانی هستند كه می توانند در این زمینه ما را یاری كنند. تابحال حدود ۱۰۰۰۰ كاشت حلزون شنوایی در كشور انجام شده است. ایران جزو معدود كشورهایی است كه در ۲۰ سال قبل جز ده كشوری است كه كاشت حلزونی انجام داده است.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
خودسوزی روبروی شهرداری تهران
تصادف مرگبار در اتوبان تهران ـ كرج
آماده باش پلیس برای محرم / برخورد با بدحجابی در خودروها
هورالعظیم را آتش می زنند تا پول برق ندهند
سوختگی ۴۵ درصدی فردی كه مقابل شهرداری خودسوزی كرد/بهبودی وی قطعی است1397/06/15
12:37:30
5.0 / 5
4335
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه