رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبر داد

صدور گواهینامه مربیگری برای ۵۷ هزار آموزش دهنده نهضت سوادآموزی

صدور گواهینامه مربیگری برای ۵۷ هزار آموزش دهنده نهضت سوادآموزی

پروژه آسان: رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از صدور گواهینامه دوره مربیگری برای ۵۷ هزار آموزش دهنده نهضت سوادآموزی اطلاع داد و اظهار داشت: در حال طراحی دوره تكمیلی ۴۰ ساعته با رویكرد سوادچندگانه هستیم.علی باقرزاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به طرح آموزش و توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی، اظهار نمود: این طرح با همكاری جهاددانشگاهی از اواخر سال ۹۵ آغاز شد و جامعه هدف شركت در دوره های توانمندسازی حدود ۷۰ هزار آموزش دهنده نهضت سوادآموزی بودند كه باید در دوره آموزشی مجازی طراحی شده شركت و در آزمونی شركت می كردند.

وی اضافه كرد: بر این اساس به پذیرفته شدگان گواهی دوره مربیگری اعطا می شد و بدون دریافت این مدرك، امكان ادامه همكاری با نهضت وجود نداشت.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اینكه دوره های آموزشی طی سال قبل و در چند مرحله برگزار شده و در مرحله اول ۵۷ هزار آموزش دهنده نهضت سوادآموزی در آزمون پایانی شركت و در آن پذیرفته شدند و بدین سان گواهی مربیگری دریافت نمودند، اظهار داشت: در این مسیر با برخی مشكلات مواجه بودیم؛ همچون اینكه فرد ساكن استانی بوده، اما چون در مسافرت بوده در یك استان دیگر آزمون داده و گواهینامه اش به جایی رفته كه آنجا امتحان داده است و باید جابجایی هایی صورت گیرد.

باقرزاده افزود: برای آن دسته كه نمره قبولی كسب نكردند، آنها كه ثبت نام كردند اما نتوانستند در آزمون شركت نمایند و گروهی كه اساسا ثبت نام نكرده بودند، مهلت مجددی تعیین شد كه در یك مرحله ۷۰۰۰ نفر و الان هم حدود ۶۰۰۰ نفر ثبت نام كرده اند كه در مهر ماه آزمون می دهند و پس از قبولی، گواهی خویش را دریافت می كنند.

وی با تاكید بر اینكه هر آموزش دهنده ای در این آزمون پذیرفته نشود، امكان ادامه همكاری با نهضت را نخواهد داشت، اظهار داشت: بیش از ۱۰ هزار نفر بنا به دلایلی كه گفته شد، هنوز گواهی مربیگری این دوره آموزشی ۱۲۶ ساعته را ندارند و اجازه فعالیت پیدا نكرده اند، بر همین مبنا فرصت حضور در دوره ها و شركت در آزمون به آنها داده شده است.

وی با اشاره به اینكه پس از تكمیل این دوره به سراغ دوره جدید آموزش و توانمندسازی با رویكرد سوادچندگانه اعم از icdl، مهارت های زندگی و سواد رسانه ای و اطلاعاتی می رویم، اظهار نمود: هم اكنون در حال طراحی محتوا و انتخاب مدرسین برای یك دوره آموزشی ۴۰ ساعته هستیم.
1397/07/14
20:57:10
5.0 / 5
4490
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه