شمار دانش آموزان اتباع خارجی در ایران به ۴۸۰ هزار نفر رسید

شمار دانش آموزان اتباع خارجی در ایران به ۴۸۰ هزار نفر رسید

پروژه آسان: رئیس مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور وزارت آموزش و پرورش اعلام نمود كه حدود ۴۸۰ هزار دانش آموز پناهنده در مدارس ثبت نام كرده اند كه نسبت به آمار ۴۵۰ هزار نفری سال گذشته، رشد خوبی را نشان داده است.


غلامرضا كریمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه « طبق فرمایشات مقام معظم رهبری هر كودك ساكن در ایران كه در سن لازم التعلیمی باشد نباید بیرون از مدرسه بماند و می تواند به مدارس رجوع و ثبت نام كند» اظهار نمود: « امسال هم همین سیاست را در پیش گرفتیم و شاهد رشد ثبت نام اتباع (خارجی) در مدارس بودیم.»
به قول وی « حدود ۴۸۰ هزار دانش آموز پناهنده ثبت نام شده در مدارس داریم كه نسبت به سال قبل كه ۴۵۰ هزار نفر ثبت نام كرده بودند، رشد خوبی را نشان داده است.»
رئیس مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور وزارت آموزش و پرورش همینطور با اشاره به اینكه افزایش آمارها حاكی از كاهش محدودیت های ثبت نامی است، اضافه كرد: « این امر طبق روال قبلی با هماهنگی وزارت كشور انجام و در سال تحصیلی جاری هم انجام شد؛ ضمن آنكه هنوز مهلت ثبت نام برای دانش آموزان اتباع در آذر و دی ماه هم وجود دارد.»
كریمی در عین حال به اظهار داشت كه « باوجود همه اقدامات خوب انجام شده، نسبت به كمك اندك سازمان های بین المللی معترض هستیم» و اضافه كرد: « هرچند روابط ما با كمیساریای عالی پناهندگان خوب است، اما باید تعلاملات مان را افزایش دهیم تا از ظریفیت های بین الملی دیگر بیشتر استفاده نماییم. هم اكنون كل كمك سازمان های بین المللی، سه درصد كل بودجه ماست. از سازمان های فعال بین المللی می خواهیم تا كمك كنند آموزش برای دانش آموزان پناهنده را توسعه دهیم.»
وی بر ضرورت توسعه همكاری ها با ان. جی. اوهای بین المللی در حوزه پناهندگان هم تصریح كرد و اظهار داشت: « یك دوگانگی در تخصیص بودجه از جانب نهادهای بین المللی وجود دارد؛ در واقع ایران به علت فشارهای غربی همواره در مضیقه بوده و میزان بهره مندی كشورهای دیگر از كمك های بین المللی بیشتر از ایران است.»1397/09/05
20:41:23
5.0 / 5
4661
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه