بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

آغاز فعالیت سامانه بارشی جدید در كشور، نامه محرمانه وزارت كشور به شورا در مورد حناچی

آغاز فعالیت سامانه بارشی جدید در كشور، نامه محرمانه وزارت كشور به شورا در مورد حناچی

پروژه آسان آغاز فعالیت سامانه بارشی جدید در كشور، نامه محرمانه وزارت كشور به شورا در مورد حناچی


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
رییس سازمان مدیریت بحران كشور:
دعا نماییم در تهران زلزله نیاید
اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران كشور با اشاره به اینكه دعا نماییم تا در تهران زلزله نیاید، اظهار داشت: امكان احداث خطوط ارتباط زمینی برای امدادرسانی در زمان حادثه تهران وجود ندارد و خطوط امدادرسانی هوایی در این شهر تقویت شده است.
واكنش وزارت كشور به سوژه كاتالیست های اجاره ای و تقلبی
پوریا محمدیان یزدی، دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیك شهرهای كشور با اشاره به اینكه برخی ها برای گذراندن معاینه فنی به جای خرید كاتالیست آنرا از تعمیرگاه های مشخصی اجاره می كنند و سپس ستاندن گواهی معاینه فنی، آنرا پس می دهند، اظهار داشت: این كه برخی افراد برای دریافت گواهی معاینه فنی، كاتالیست اجاره می كنند سوژه فرهنگی است. در حقیقت آنها باید بدانند كاتالیست بعنوان یكی از اركان اصلی خودرو است كه از خروج گازهای سمی موتور به بیرون جلوگیری می كند و اگر این مبادرت به درستی انجام نشود در حقیقت در درجه اول به خودشان و بعد خانواده شان و شهروندان لطمه می رسد.
تشكیل تیم نظارت بر مراكز معاینه فنی استان تهران
محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به تشكیل تیم نظارت بر مراكز معاینه فنی استان تهران برای پیشگیری از تخلفات اظهار داشت: هدف ما این است كه برگه معاینه فنی كه در همه شهرستان های استان تهران صادر میگردد كیفیت و استاندار مشابه برگه های معاینه فنی شهر تهران را داشته باشد.
آغاز فعالیت سامانه بارشی جدید در كشور
مسعود حقیقت، مدیر شبكه پایش سازمان هواشناسی اظهار نمود: برمبنای نقشه های اقلیمی، در اواخر هفته جاری فعالیت سامانه بارش جدیدی در كشور آغاز خواهد شد كه سبب بارندگی در غرب و شمال غرب میگردد.
پیامك وزارت رفاه به والدینی كه فرزندانشان به مدرسه نمی رود
احمدرضا پرنده، مدیركل دفتر امور لطمه های اجتماعی وزارت رفاه اقدامات وزارت رفاه برای رفع بازماندگی از تحصیل را تشریح نمود.
پرنده روال شناسایی كودكان را تشریح نمود و اظهار داشت: ما ابتدا مشخصات دانش آموزان ثبت نام شده در مدرسه را از آموزش و پرورش گرفتیم و از ثبت احوال باز اطلاعات كودكان در سنین ۶تا۱۱ سال كه باید به مدرسه می رفتند ولی ثبت نام نكردند را بدست آوردیم. سپس از راه ثبت احوال، كد ملی سرپرست خانوار این كودكان را ستاندن كردیم. با همكاری خوب وزارت ارتباطات شماره تلفن سرپرست خانوار این كودكان را بدست آوردیم و از این طریق به تك تك خانواده ها هم اكنون پیامكی از جانب وزارت رفاه ارسال كرده و از خانواده ها خواستیم در این مرحله فقط علت نرفتن فرزند خود به مدرسه را از راه پیامك به همان شماره كه پیام دریافت نمودند، ارسال نمایند.
«تصمیم»؛ سامانه ای جدید یا لباسی نو برای طرحی قدیمی؟
سامانه «تصمیم» هفته گذشته در استان تهران و به دنبال طرح كنترل و كاهش طلاق در كشور شروع به كار كرد؛ طرحی كه می كوشد با فراهم كردن امكان مشاوره برای زوجین به آنها كمك كند؛ اما بعضی از صاحب نظران معتقدند چنین طرح هایی الزما به كاهش طلاق در كشور منجر نمی گردد.
سهمیه بندی و جیره بندی دارو نداریم
دكتر كیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو نحوه نمایش داروهای گران قیمت و خاص به بیماران را تشریح نمود.
وی اظهار داشت: ساز و كاری را هم برای بیماران پیوندی و دیالیزی در نظر گرفتیم و فعلا داروهایشان به صورت كنترل شده نمایش می شوند، اما در حال راه اندازی سامانه ای برای نمایش منظم و كنترل شده این داروها هستیم كه سپس رفع اشكالات فنی اش، راه اندازی میگردد و بیماران می توانند این داروها را در سراسر كشور برمبنای اطلاعات ثبت شده ای مانند كد ملی، از داروخانه ها تهیه كنند. بدین سان كنترل بر داروهای بیماران خاص كامل میگردد.
واكنش وزارت بهداشت به تخصیص ارز مبادله ای برای تولید دخانیات
بهزاد ولی زاده، مسئول دبیرخانه ستاد كنترل و مبارزه با دخانیات وزارت بهداشت به تخصیص ارز مبادله ای برای تهیه بعضی از مواد اولیه تولید كالاهای دخانی واكنش نشان داد و اظهار داشت: تخصیص ارز مبادله ای برای كالای دخانی مغایر با اهداف سلامت و تعهدات بین المللی است.
تعطیلی ۱۷۰ پاركینگ عمومی در تهران/ ساخت پاركینگ های محله ای
زهرا نژادبهرام، رئیس كمیته شهرسازی شورای شهر تهران پاركینگ را خط قرمز مدیریت شهری عنوان نمود و درمورد رویكردهای تأمین پاركینگ در شهر تهران توضیحاتی را نمایش كرد.
وی با اشاره به اینكه حدود ۶۰۰۰ پاركینگ تعهدی در سطح مناطق باید احداث شود؛ اما هنوز مالكان به تعهدات خود عمل نكرده اند، اظهار داشت: در گذشته ۳۰۰ پاركینگ خصوصی در سطح شهر وجود داشت كه حالا این تعداد به ۱۳۰ پاركینگ فعال رسیده و مابقی یا متروكه شده اند و یا مالكان به دنبال تغییر كاربری هستند؛ چراكه معتقدند هزینه شارژ و نگهداری از پاركینگ ها كافی و به صرفه نیست.
نامه محرمانه وزارت كشور به شورا در مورد حناچی
علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران از ارسال نامه محرمانه وزارت كشور به شورا در مورد وضعیت شهردار منتخب آگاهی داد.
وی با اشاره به اینكه روز گذشته آخرین مهلت وزارت كشور پس از ده روز فرصت، برای صدور حكم شهردار منتخب شورا بود اظهار داشت: اما روز گذشته نامه محرمانه ای از طرف وزارت كشور به شورا آمده كه نه ابلاغ حكم شهردار بود و نه اینكه شهردار منتخب واجد شرایط تعیین شده نیست.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
آغاز فعالیت سامانه بارشی جدید در كشور
نامه محرمانه وزارت كشور به شورا در مورد حناچی
خروج قطار از ریل در كرج
دعا نماییم در تهران زلزله نیاید
نامه وزارت اطلاعات درباره حناچی چندپهلو بود1397/09/08
15:50:14
5.0 / 5
4432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه