نیمی از داوطلبان كارت كنكور را دریافت نمودند، چهارشنبه آخرین مهلت

نیمی از داوطلبان كارت كنكور را دریافت نمودند، چهارشنبه آخرین مهلت

پروژه آسان: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور با بیان اینكه بیش 45 درصد داوطلبان كارت ورود به جلسه آزمون سراسری را دریافت كرده اند، اظهار داشت: داوطلبان تا 12 تیر فرصت دارند كارت خودرا دریافت نمایند.


دكتر حسین توكلی در گفت و گو با ایسنا ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: امسال برای رشته های تحصیلی با آزمون كنكور سراسری سال ۹۸ تعداد یك میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام كرده اند كه از این تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۴۱ نفر در گروه ریاضی و فنی، تعداد ۶۳۷ هزار و ۲۴۶ نفر در گروه علوم تجربی، تعداد ۲۸۲ هزار و ۳۰۶ نفر در گروه علوم انسانی، تعداد ۲۵ هزار و ۱۳۵ نفر در گروه هنر و تعداد ۱۰ هزار و ۸۷ نفر در گروه زبان های خارجی آزمون می دهند.
وی اضافه كرد: با عنایت به تعداد یك میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب كنكور سراسری امسال و با احتساب تعداد علاقه مندان به گروه های آزمایشی دوم و سوم (هنر و زبان های خارجی) برای برگزاری آزمون سراسری سال ۹۸ تعداد یك میلیون و ۳۵۳ هزار و ۳۲۴ كارت ورود به جلسه آزمون صادر شده كه این كارت به همراه برگه راهنمای آزمون سراسری از ساعت ۱۵ روز گذشته ۹ تیر بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و داوطلبان تا روز ۱۲ تیرماه ۹۸ فرصت دارند برای مشاهده و دریافت پرینت كارت خود اقدام نمایند.
توكلی اظهار داشت: تا ساعت ۸ بامداد امروز تعداد ۵۰۵ هزار و ۷۱۱ یا به عبارتی ۴۵.۱۹ درصد داوطلبان پرینت كارت ورود به جلسه خودرا دریافت نمودند.
وی اشاره كرد: آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی بامداد پنجشنبه ۱۳ تیرماه، آزمون داوطلبان گروه هنر در بعدازظهر پنجشنبه ۱۳ تیر، آزمون داوطلبان گروه علوم تجربی در بامداد جمعه ۱۴ تیر و آزمون داوطلبان گروه آزمایشی زبان های خارجی در بعدازظهر جمعه ۱۴ تیر ۹۸ در ۳۸۱ شهرستان و بخش مختلف كشور و ۵۱۸ حوزه امتحانی برگزار می شود.
توكلی با اشاره به اینكه نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۸ در نیمه دوم شهریورماه ۹۸ منتشر می شود، اضافه كرد: بعد از برگزاری آزمون و بعد از تصحیح برگه ها، كارنامه اولیه در دهه دوم مردادماه ۹۸ منتشر می شود.
منبع:

1398/04/10
20:03:22
5.0 / 5
4822
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه