توضیح معاون وزیر آموزش وپرورش درباره یك جنجال

توضیح معاون وزیر آموزش وپرورش درباره یك جنجال

پروژه آسان: اردوهای عشایری امسال با حواشی زیادی اجرا شد. سه روز قبل بود كه خبر آمد ‏مینی بوس اردوی عشایری كه با هشت دانش آموز به سمت نیشابور درحال حركت بود، گرفتار حادثه ‏رانندگی شده. هرچند در این حادثه كسی لطمه ندید، اما محمدرضا سیفی، سرپرست دفتر آموزش و ‏پرورش عشایر اعلام نمود كه آموزش و پرورش یزد از دستورالعمل اردویی تخطی كرده و بجای ‏قطار از مینی بوس برای جابه جایی دانش آموزان بهره برده است؛ درحالی كه در نیشابور مقصد اصلی ‏دانش آموزان ایستگاه قطار وجود دارد.به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، «شهروند» در ادامه نوشت: حواشی اردوی امسال به این جا ختم نشد و روز گذشته هم خبر آمد ‏كه دانش آموزان كُرد دعوت شده به این اردو از طرف اداره كل آموزش و پرورش آذربایجان غربی از ‏پوشیدن لباس سنتی خود محروم شدند‎.

والدین یكی از دانش آموزان حاضر در این اردو به ولات نیوز گفته به آنها اعلام نموده بودند كه باید ‏دانش آموزان در افتتاحیه این اردو لباس سنتی و محلی خودرا به همراه داشته باشند و بااین كه آنها ‏این لباس ها را آماده كرده بودند، اما مسئولان آموزش و پرورش در اقدامی نسنجیده از پوشیدن لباس كُردی ‏جلوگیری كردند و به تن تمام دانش آموزان لباس آذری پوشاندند.

از آذربایجان غربی ۳۰ نفر دانش آموز از تمام مناطق استان به این اردو دعوت شده بودند كه ۱۶ تن آنان ‏كُرد زبان و ۱۴ تن دیگر آذری زبان بوده اند و حالا این حركت عامل ناراحتی كردزبانان شده است و از ‏نظر آنها برخوردهایی از این دست بیشتر از هرچیز عامل تفرقه خواهد بود. ‏این درحالی است كه رضوان حكیم زاده، معاون وزیر آموزش و پرورش می گوید در این ‏اردو حاضر بوده و پیگیری های بسیاری هم درباره این خبر انجام داده: «پیگیری های ما می گوید چنین ‏چیزی حقیقت ندارد و با قاطعیت این مورد را تكذیب می كنم.»

او می گوید اردوی عشایری همچون ‏اتفاقات بزرگ و مهمی است كه شاهد آن هستیم و نشان از تنوع اقوام و رنگین كمان فرهنگی كشور است ‏كه وجود حواشی از این دست برایش نادرست است: «در این اردو از از ۲۳ استان كشور حاضر می شوند ‏و یكی از اهداف این اردو این است كه تنوع باارزش موجود پاس داشته شود و لازم است برای حفظ ‏این اتفاق همه دانش آموزان با لباس های محلی خود حاضر شوند.»

حكیم زاده می گوید در محل برگزاری این اردو حاضر بوده و نارضایتی خاصی از دانش آموزان یا اولیای ‏آنها را ندیده است.

‏اردوی عشایری كه در حال برگزاری است، بیستمین اردوی كشوری دانش آموزان عشایر است كه ‏خراسان رضوی هم میزبان آن است.‏

منبع:

1398/05/18
16:26:35
5.0 / 5
4301
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه