رئیس مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور تشریح كرد

آیین نامه ای كه معلمان فاقد صلاحیت را به كشور بازمی گرداند

آیین نامه ای كه معلمان فاقد صلاحیت را به كشور بازمی گرداند

پروژه آسان: رئیس مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: اكنون آیین نامه ای در دست تدوین داریم كه حتی اگر معلمی از همه فیلترهای اعزام عبور كرد و به خارج از كشور رفت اما از كارایی مناسب برخودار نبود بتوانیم طبق این آیین نامه كه در دست تنظیم داریم وی را به كشور برگردانیم.


غلامرضا كریمی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش كه چه ضوابطی برای برخورد با معلمان اعزامی به خارج از كشور كه از كارایی لازم برخوردار نیستند وجود دارد؟ اظهار نمود: اكنون آیین نامه ای در دست تدوین داریم كه حتی اگر معلمی از همه فیلترهای اعزام عبور كرد و به خارج از كشور رفت اما از كارایی مناسب برخودار نبود بتوانیم طبق این آیین نامه كه در دست تنظیم داریم وی را به كشور برگردانیم.
وی اضافه كرد: در واقع پذیرفته شدن در آزمون و مصاحبه به منزله این نیست كه فردی حتما دو سال باید در مدارس خارج از كشور بماند بلكه اگر صلاحیت و توانمندی لازم را نداشت و در این زمینه به قطعیت رسیدیم حتما وی را برمی گردانیم.
رئیس مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور با اشاره به اینكه البته ما ۴۰۰ معلم اعزامی داریم كه حقوق ارزی دریافت می كنند و ۴۰۰ معلم دیگر داریم كه به تبعیت از همسر غیر فرهنگی در آنجا حضور دارند و یا بومی هستند اظهار داشت: بعنوان مثال ممكن است از یك دانشجوی دكترای فیزیك دعوت نماییم كه چند ساعت فیزیك تدریس كند. این فرد نیروی رسمی ما نیست كه موظف باشد حتما ۳۰ ساعت كار كند. گاها مباحثی در خصوص كم كاری برخی معلمان در خارج مطرح می گردد كه مربوط به این گروه هاست و گرنه معلمان اعزامی ما ۳۶ ساعت در هفته در مدرسه حضور دارند كه بیشتر از میزان ساعت حضور معلمین در داخل كشور است.
كریمی درباره معوقات معلمان اعزامی به خارج از كشور هم اظهار داشت: مطالبات را تا آخر سال ۹۶ پرداخت كرده ایم و تنها بخش كوچكی از «حق مسكن» باقی مانده كه در حال كارسازی هستیم تا تامین و پرداخت شود.
وی درباره تاثیر تغییرات نرخ ارز بر حقوق معلمان خارج از كشور عنوان كرد: احكام و حقوق معلمان مطابق مصوبه هیات دولت صادر و پرداخت می گردد.1397/03/04
14:07:14
5.0 / 5
4586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه