بطحائی: مدارس خارج از كشور همچون ۲۰ سال پیش اداره می گردند

بطحائی: مدارس خارج از كشور همچون ۲۰ سال پیش اداره می گردند

پروژه آسان: وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت كه مدیران و معلمان مدارس خارج از كشور باید چهره خوبی از ایران در دنیا ترسیم كنند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سید محمد بطحایی بعد از بازدید از بخش های مختلف مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور در نشستی با مدیران و كاركنان این مركز، اظهار نمود: مسائل و مشكلاتی از سال های گذشته در این حوزه وجود داشته و دارد و شرایط جدیدی كه بر كشور در عرصه بین المللی حاكم شده لزوم توجه بیش ازپیش به امور بین الملل را تداعی می كند و باید در این مركز از ظرفیت های موجود در سطح بین المللی بیش ازپیش استفاده گردد.
وی تصریح كرد: اداره مدارس ایرانی در خارج از كشور همچنان مانند ۲۰ سال قبل صورت می گیرد، در صورتیكه شرایط و نیازها به سرعت تغییر كرده و ضروری می باشد ما راه ها و روش های جدید عرضه دهیم و در قالب یك هیئت اندیشه ورزی، رویكردهای جدید را پیگیری كنند و پیشنهادهای عملیاتی را عرضه كنند.
وزیر آموزش وپرورش خاطرنشان كرد: افرادی به خارج اعزام شوند كه صلاحیت كافی را بعنوان نماینده یك كشور داشته باشد و شناخت معلمان از شرایط ایران در عرصه بین الملل بسیار ضروری و موثر است.
وی اظهار نمود: آموزش مستمر مدیران با استفاده تكنولوژی جدید امری ضروری و لازم است و كارگروه هایی در مركز امور بین الملل دائما با مدیران مدارس خارج از كشور ارتباط داشته باشند و انتخاب افراد شایسته و دارای صلاحیت و عدم مقاومت در برابر تغییرات می تواند به كیفیت مدارس خارج از كشور كمك نماید.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش پرورش، عضو كابینه تدبیر وامید اذعان كرد: باوجود وجود همه مشكلات معلمان و مدیران مدارس خارج از كشور باید تلاش كنند تا چهره خوبی از معلمان ایران در خارج ترسیم كنند و لازم است مدیران ما هر هفته حداقل یك تا دو ساعت آموزش های نوین را فراگیرند.
بطحایی خاطرنشان كرد: راه اندازی نظام واحد آموزشی بین المللی در مدارس خارج از كشور بسیار ضروری می باشد كه اگر شرایط بین المللی اجازه دهد باید در اسرع وقت تدوین شود.
1397/04/22
23:44:03
5.0 / 5
5110
تگهای خبر: آموزش , علم , مدارس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه