در گزیده اخبار اجتماعی ایسنا بخوانید:

از جزئیات پرونده سلطان سكه تا فرهنگیانی كه پاداش شان را تا آخر تابستان دریافت می كنند

از جزئیات پرونده سلطان سكه تا فرهنگیانی كه پاداش شان را تا آخر تابستان دریافت می كنند

پروژه آسان: لیست خریداران عمده سكه در دست پلیس، دستگیری دو تن از اراذل و اوباش اینستاگرامی هوادار زندانی معروف، بحران آب نداریم، ورشكستگی آبی داریم ومیزان «فرار» از مراكز شبه خانواده بهزیستی و... بعضی از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در ایام پایانی تیرماه هستند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، اداره اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران امروز شنبه (۲۵تیر) بیش از ۵۰ خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است كه مهمترین آن ها به همراه لینك در زیر آمده است كه با كلیك روی هر تیتر، متن كامل خبر قابل دسترسی است:
جزئیات صدور مجوز انتشار ۹۰۰۰ میلیارد ریالی اوراق مالی برای متروی تهران
حسین رجب صلاحی-مدیر كل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور جزئیات صدور مجوز انتشار ۹۰۰۰ میلیارد ریال اوراق مالی برای مترو تهران را شرح داد و در رابطه باتخصیص۹۰۰۰ میلیارد ریالی اوراق مالی اسلامی برای متروی تهران اظهار داشت: بر مبنای بند "د" تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۷ به سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور مجوز داده شده است كه از محل اوراق مالی اسلامی در حوزه حمل و نقل ریلی به شهرها كمك كنند.
راه اندازی اورژانس تخصیص عضو در كشور/تدوین پروتكل ترابری اعضا
دكتر مهدی شادنوش - رییس مركز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت از طریق اندازی اورژانس تخصیص عضو در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: در عین حال در حال تدوین پروتكل های مربوط به ترابری عضو هستیم و امیدواریم بزودی اجرایی شود.
۱۲ روش طبیعی درمان سرفه
سرفه در پاكسازی بدن از محرك ها و عفونت ها نقش دارد اما سرفه های مداوم می تواند آزاردهنده باشد.بهترین شیوه درمان سرفه با توجه به دلیل اصلی بوجود آورنده آن انتخاب می گردد. خیلی از علل احتمالی سرفه شامل آلرژی ها، عفونت ها و ریفلاكس اسید معده است.برخی از داروهای طبیعی امكان دارد به كاهش سرفه كمك كنند. افرادی كه می خواهند از داروهای طبیعی برای درمان سرفه های خود بهره بگیرند باید آنها را از منابع معتبر تهیه كنند.
میزان «فرار» از مراكز شبه خانواده بهزیستی/ این مراكز زندان نیستند
مراكز «شبه خانواده» تلاش بهزیستی برای نگهداری از كودكان صدمه دیده بی سرپرست و بدسرپرست است تا آنها هم در فضایی شبیه خانواده رشد كنند، این درحالیست كه گاهی برخی مددكاران فعال در این مراكز از فرار كودكان بخصوص دختران از این مراكز صحبت می كنند.
مسعودی فرید، معاون اجتماعی بهزیستی با اشاره به فرآیند آماده سازی كودكان صدمه دیده برای حضور در مراكز شبه خانواده توضیح داد: برای مثال اگر كودكی افسردگی، اختلال روانی دوقطبی دارد و یا تحت خشونت قرار گرفته است را بلافاصله به مراكز شبه خانواده نمی بریم. بنابراین مسئله فرار كودكان و نوجوانان از مراكز شبه خانواده بسیار نادر است. به همه استان ها هم اعلام شده است در صورت وجود چنین اتفاقاتی سریعا به ما اطلاع داده شود. حتی در عرض چند ساعت و به صورت تلفنی هم كه شده است با ما تماس بگیرند. مراكز شبه خانواده مراكزی نیستند كه شبیه زندان باشند. به هر حال این كودكان به مدرسه می روند و در این مسیر تنها هستند. البته گاهی هم مربی با آنها همراه می گردد اما اینطور نیست كه هر جایی كه می خواهند بروند مربی حضور داشته باشد. با این وجود مربیان باید به شكل حرفه ای كار كنند و برای مثال اگر كودكی در فاز افسردگی است نباید تنها از مركز خارج شود.

واگذاری ۵۰۰ فرزند به فرزندخواندگی در سال ۹۶
داریوش بیات نژاد-سرپرست بهزیستی استان تهران با اشاره به آمار فرزندخواندگی در استان تهران هم اظهار داشت: در سال قبل ۵۰۱ فرزند به فرزندخواندگی سپرده شدند و برای ۳۶۳ فرزند هم زمینه بازگشت به خانواده فراهم گشته است.
اعلام نتایج آزمون استخدامی در هفته اول مرداد / ورود پذیرفته شدگان به مدارس از مهر ۹۸
اسفندیار چهاربند-رئیس مركز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه طبق وعده سازمان سنجش نتایح آزمون استخدامی آموزش و پرورش تا هفته اول مرداد اعلام می گردد اظهار داشت: مصر هستیم تا شهریور گزینش را انجام دهیم و پذیرفته شدگان از مهر وارد دوره حرفه آموزی یكساله در دانشگاه فرهنگیان شوند.
پرداخت نخستین قسط پاداش آخر خدمت فرهنگیان با حقوق تیرماه/ پرداخت پاداش ها تا آخر تابستان
وزیر آموزش و پرورشضمن اعلام اینكه نخستین قسط پاداش آخر خدمت فرهنگیان با حقوق تیرماه پرداخت می گردد اظهار داشت: ۳۶۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت پاداش آخر خدمت فرهنگیان بازنشسته سال۹۶ تخصیص اعتبار شده كه مقرر است تا آخر تابستان در سه قسط پرداخت گردد.

وی ادامه داد: اكنون ۱۲۰۰ میلیارد تومان آن بعنوان قسط اول تامین شده و با حقوق تیر پرداخت می گردد.
بحران آب نداریم، ورشكستگی آبی داریم
مهدی میرزایی-یك كارشناس مدیریت منابع آب با اشاره به اینكه ایران دچار ورشكستگی آبی است نه بحران آب، تصریح كرد: اعلام ورشكستگی آب مرحله نخست برای اصلاح امور است. باید بپذیریم كه در بن بست آبی قرار داریم و باید این مورد مهم را با مردم هم در بین بگذاریم.
اجرای مجازات های جایگزین در گرو برخوردهای سلیقه ای قضات
دكتر جعفر كوشا-رئیس انجمن جرم شناسی اظهار داشت: مجازات های جایگزین باید در جامعه ما فرهنگ سازی شود، از سال ۹۲ و هم اكنون هم مجازات های جایگزین در قانون ما تعریف شده است اما یكی از مسائل پیش رو استقلال بعضی از قضات از این گونه مجازات هاست.
لیست خریداران عمده سكه در دست پلیس/جزییات پرونده سلطان سكه
رئیس پلیس پایتخت اعلام نمود كه لیست ۵۰ نفر از خریداران عمده سكه به منظور بررسی بیشتر در اختیار پلیس قرار گرفته است.
سردار حسین رحیمی در حاشیه مرحله دوم طرح سراسری دستگیری ارازل و اوباش و مزاحمین نوامیس در شهر تهران درباره ی وضعیت بازار سكه و ارز اظهار نمود: سلطان سكه همان گونه كه آقای اژه ای اسمشان را "حمید مظلومین" اعلام نمود كه در اختیار پلیس آگاهی قرار داشته و تابحال بالغ بر ۱۸ نفر از نوچه ها و همدستانش كه پسرش هم در میان آنان بود در اختیار پلیس است.

دستگیری دو تن از اراذل و اوباش اینستاگرامی هوادار زندانی معروف
رییس پلیس امنیت تهران بزرگ از دستگیری دو نفر از اراذل و اوباش كه مبادرت به تهدید و كری خوانی اینستاگرامی در جریان قتل "وحید مرادی" در زندان كرده بودند، اطلاع داد.

پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:
تصادف ام وی ام با ۴۰ عابر پیاده در خراسان رضوی
لیست خریداران عمده سكه در دست پلیس/جزییات پرونده سلطان سكه
دستگیری دو تن از اراذل و اوباش اینستاگرامی هوادار زندانی معروف
بحران آب نداریم، ورشكستگی آبی داریم
میزان «فرار» از مراكز شبه خانواده بهزیستی/ این مراكز زندان نیستند1397/04/26
14:12:33
5.0 / 5
4655
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه