دریافت وجه نقد در مدارس ممنوع گردید

دریافت وجه نقد در مدارس ممنوع گردید

پروژه آسان: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از استقرار سامانه حساب یكپارچه مدارس در ۸۵ هزار مدرسه در فاز اول اجرا اطلاع داد و اظهار داشت: از این پس دریافت هرگونه وجه نقدی در مدارس ممنوع می باشد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی الهیار تركمن در مراسم افتتاح سامانه حساب یكپارچه مدارس با اشاره به اینكه مدرسه بعنوان یك واحد اجرایی می باشد و بر مبنای دخل و خرجی كه دارد نیازهای مالی اش را احصاء می كند اظهار داشت: با عنایت به پراكندگی مدارس در روستاها و شهرها، ساماندهی دریافتی و هزینه كرد آنها لازم بود؛ اینكه تحت چه قوانینی منابعی را دریافت و هزینه می كنند.

وی ادامه داد: علاوه بر این دریافت وجه الزامی از اولیا هم وجاهت قانونی ندارد. برای ساماندهی این موارد در آموزش و پرورش به این نتیجه رسیدیم كه سامانه ای را طراحی نماییم تا در قالب آن مدیران مدارس نسبت به انجام فعالیت های مالی خود اقدام نمایند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه این طرح یك بار در سال ۹۵ اجرا و متوقف گردید و امروز نسخه تجدیدنظر شده آنرا اجرا می نماییم اظهار داشت: این سامانه آماده استقرار در كلیه مدارس است تا مدیران با استفاده از آن مبادرت به سازماندهی امور مالی خود كنند.

وی به اهداف راه اندازی این سامانه اشاره نمود و اضافه كرد: شفافیت مالی و اطلاع رسانی شفاف بابت دریافتی ها و پرداختی ها هدف مهم این طرح است.
بر این اساس هرگونه دریافت وجه به صورت نقدی ممنوع می گردد و در قالب حساب یكپارچه قابل دریافت و هزینه كرد است.

الهیار اضافه كرد: بدین سان گزارش های مالی مدارس شفاف می گردد كه گزارشات آن برای نهادهای نظارتی هم قابل ارسال است. واریزی ها در كلیه مدارس دولتی با استفاده از پوز و خودپرداز و درگاه الكترونیكی انجام می گردد.

وی با اشاره به اینكه اكنون ۵۰ هزار مدرسه به سامانه وصل می شوند و در مرحله اول ۸۵هزار مدرسه را تحت پوشش می بریم اظهار داشت: مابقی مدارس بتدریج بعد از فراهم شدن الزامات و بسترهای لازم تحت پوشش می روند.

1397/08/13
12:14:09
5.0 / 5
4405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه